10 kandidatët më të votuar në Shqipëri, Basha para Ramës

Tiranë, 29 prill 2021 – Vazhdon numërimi i votave preferenciale në rang vendi.

Sipas të dhënave të KQZ, sipas votave të numëruara deri në orën 08:00 në krye të listës është Taulant Balla me 21.591 vota, ndjekur nga Erion Braçe me 14.058 vota dhe Belinda Balluku me 12.102 vota.

Renditja 10 kandidatët më të votuar në rang vendi (përditësimi i fundit, 29 prill 2021, ra 07:36)

Kandidati                      Subjekti     Votat         

1. TAULANT BALLA          PS           21,604

2. ERION BRAÇE               PS           14,058

3. BELINDA BALLUKU      PS           12,247

4. BLENDI KLOSI               PS           12,147

5. BLEDAR ÇUÇI                PS           11,932

6. FATMIR XHAFAJ           PS           11,756

7.LULZIM BASHA            PD-AN     11,745

8. SAIMIR HASALLA          PS          11,515

9.NIKO PELESHI                 PS          11,479

10.EDI RAMA                    PS           11,412

(OraNews.tv)