Agim Berisha fitues i Red Bull Kart Fight Albania 2013

TIRANE – Eshte zhvilluar paraditen e sotme ne sheshin “Nenen Tereza” finalja e Red Bull Kart Fight Albania. Kampioni i kesaj gare mjaft emocionuese eshte shpallur djali nga Kosova Agim Berisha 23 vjec.

Djali nga Kosova do te jete edhe perfaqesuesi i Shqiperise ne Red Bull Kart Fight World Finals 2013!

Te ndare ne tre grupe me nga 8 konukerente secili, gara e sotme pati shume te papritura, emocione pafund dhe permbysje rezultatesh, kjo ndoshta si pasoje edhe motit me shi.

Per nje pjese te konkurenteve ndoshta shiu nuk u be i bezdisur por mund te themi se solli fat, nderkohe qe nga ana tjeter penalizoi disa te tjere.

Nderkohe qe 24 garuesit te shpallur fitues ne tre etapat kualifikuese te zhvilluara gjate muajit maji qe u bene pjese e ketij emocioni ishin:

Olsi Gjoshi
Gentian Kulla
Kreshnik Marici
Elton Shkurta
Julian Sami
Klodian Voko
Klodian Maloku
Indri Hoxha
Elton Milla
Besmir Kolasi
Shpend Sevdaraj
Dhimiter Pema
Eni Zizolli
Kristi Selaj
Agim Berisha
Mariglen Xhaferraj
Mariglen Tufa
Sterjon Millo
Sidrid Deda
Adriano Bermuca
Rei Qendro
Gentian Shaqiri
Andi Zeqiri
Gregorio Trako