Basha: SHBA, mbështetje të paçmueshme Shqipërisë në çastet më kritike të historisë

Kryetari opozitar demokrat Lulzim Basha, postoi në tuiter njoftimin se është takuar këtë të hënë me tre kongresmenë amerikanë:

 

 

Partia Demokratike është thellësisht mirënjohëse për mbështetjen e paçmueshme që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë në momentet më kritike të historisë tonë.

Miqësia e veçantë që na bashkon është një shtysë për të punuar më fortë dhe më ngushtë për t’i dhënë Shqipërisë një të ardhme më të mirë 🇦🇱🇺🇸

Comment

*