Berisha: Ju bëj thirrje banorëve të ngrihen në protestë për shembjen e shtëpive!

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti Sali Berisha me statuss në fejsbuk:
 
Per shushunjat e tyre Edvini dhe Lal plehu do prishin 700 shtepi!
Kreu i Meduzes dhe Lal Plehu per Oligarket e tyre devjojne Unazen dhe do prishin 700 shtepi.
Banoret akuzojne pallatet e Doshit dhe oligarkeve te tjere!
Ju bej thirrje banoreve te ngrihen ne proteste!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Mirembrema zoti Berisha
Jambanor i Laprakes, dhe nderhyrja e oligarkeve e ka devijuar projektin e unazes se madhe, e preken 700 banesa.
Deri ne keto momente ska reaguar askush nga qeveria, madje edhe pse kemi protestuar prej 1 muaji, as PD nuk ka bere as nje status ne FB.
Jane afersisht 2000 familje qe mbesin ne qiell te hapur
Vec te ju i kemi shpresat
Po favorizohen oligarket me kete projekt te ri, Tom Doshi do mdertoje pallate, e jo vec Tom Doshi, por edhe pasanik te tjere me shume pushtet

Comment

*