HOMEPAGE - Titulli (1) - ILLYRIA - Page 27 HOMEPAGE - Titulli (1) - ILLYRIA - Page 27

Në kuadër të Procesit të Berlinit, Merkel pritet në Shqipëri më 14 shtator

Komentohet se vizita e kancelares gjermane Angela Merkel lidhet me rolin e Unionit Kristian-Demokratik (CDU), për zgjedhjet e 26 shtatorit... »

I dënuar për narkotrafik nga gjykata në Miçigan kapet në bashkëpunim me DEA-n

Lëvizjet e këtij shtetasi të huaj në territorin e Shqipërisë u shoqëruan me një punë të mirëfilltë hetimore dhe kërkimore... »

Operacion kundër narkotrafikut Spanjë-Shqipëri-Gjermani, 107 të arrestuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në konferencë për median me kolegët spanjollë tha se goditja kundër... »

Biden: Dalja nga Afganistani, vendimi më i mirë për SHBA-në

Uashington, 1 shtator 2021 – Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha në një fjalim televiziv se vendimi i... »

Rama: Afganëve do t’u gjendemi për çdo gjë, pikëlluese sprapsja si hije e NATO-s

Intervista e kryeministrit Edi Rama në BBC BBC: Kemi me ne kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe ai ka deklaruar se Tirana do t’u... »

Ikin edhe trupat e fundit – SHBA lë Afganistanin pas gati 20 vitesh

Shumë shtetas amerikanë dhe disa mijëra ish-punëtorë e bashkëpunëtorë afganë që kanë ndihmuar praninë amerikanë nuk kanë arritur të largohen... »

Gabriel Escobar do të jetë emisar SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, në vend të Palmerit

Beograd, 30 gusht 2021 – Zëvendësi i ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Gabriel Escobar, do ta... »

PD kërkon ndryshim të Kushtetutës, reformave zgjedhore dhe territoriale

Mblidhet Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike opozitare Partia Demokratike kërkon ndryshim të Kushtetutës. Nga bbledhja e Këshillit Kombëtar bëjnë me... »

Ja masat e reja të Komitetit Teknik të Ekspertëve kundër COVID-19

Kush hyn në Shqipëri, duhet të ketë pasaportë vaksinimi jo më të vonë se dy javë, testin PCR negativ brenda... »

SHBA ia dhuroi Kosovës 55 automjete ushtarake të blinduara

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Të hënë në Prishtinë u ekspozuan 55 automjete ushtarake të blinduara që iu dhuruan Forcës... »

Shkon në 607 numri i shtetasve afganë të strehuar në Shqipëri

Tiranë, 30 gusht 2021 – Shqipëria është duke strehuar 607 shtetas afganë të ikur nga trazirat në Kabul. Mbërriti në... »

Hakim e BBC me video të fëmijëve afganë në Shqipëri: Ikën nga tmerret e luftës…

Gazetarja e BBC-së Yalda Hakim ka publikuar disa pamje në rrjetet sociale, ku shihet se fëmijët afganë po luajnë në... »

Arriti në Kosovë grupi i parë i refugjatëve afganë

Prishtinë, 29 gusht 2021 – Të dielën në mbrëmje arriti në Kosovë grupi i parë i shtetasve afganë që e... »

Dy viktima dhe 768 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri në këto 24 orë

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

Rekord i zi në Kosovë, 36 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Prishtinë, 29 gusht 2021 – Në Kosovë, gjatë24orëve të fundit, është shënuar shifër rekord e rasteve të vdekjes nga COVID-19.... »

Shqipëri: Shkon në 457 numri i afganëve të strehuar

Në Shqipëri mbërritën sot edhe dy avionë të tjerë me 182 shtetas afganë të larguar nga Kabuli, mes të cilëve... »

182 afganë erdhën sot në Rinas

182 personat e mbërritur sot çojnë në 417 numrin e qytetarëve afganë të ardhur në Shqipëri Knid Ndrenika Në orët... »

Ja djemtë që do t’i mbrojnë ngjyrat e kombit në kualifikueset “Katar 2022”

Trajneri Edi Reja zbardh listën e Kombëtares për tre ndeshjet e shtatorit për Botërorin e futbollit “Katar 2022” Trajneri i... »

Të dielën pritet të arrijë në Kosovë grupi i parë i afganëve

Prishtinë, 28 gusht 2021 – Grupi i parë i qytetarëve afganë që do të strehohen përkohësisht në Kosovë pritet të... »

Mbërriti avioni i tretë me 59 afganë, gjithsej 275 brenda 24 orëve

Kryeministri Edi Rama ishte në Rinas për të pritur afganët, bashkë me ministren e Jashtme, Olta Xhaçka dhe ambasadoren e... »

Me avionin e dytë në Rinas erdhën 95 afganë, mes tyre dy foshnje

Avioni erdhi direkt nga Kabuli në Rinas rrethmesnatën e së shtunës Knid Ndrenika 95 afganë të tjerë mbërritën thuajse 30... »

121 afganët e parë u strehuan në hotele të Durrësit

121 shtetasit afganë mbërritën me avion në pistën ushtarake të aeroportit të Rinasit Knid Ndrenika Afganëve të larguar pas rikthimit... »

Amerikanët shpejtojnë të vaksinohen përballë përhapjes së koronavirusit

Një numër më i madh amerikanësh po vaksinohen kundër COVID-19, megjithatë virusi vazhdon të përhapet. Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe... »

Çfarë ndikoi në shtimin e vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë?

Prishtinë, 27 gusht 2021 – Për shtatë ditë (nga data 21 deri më 27 gusht), në Kosovë kanë vdekur 97... »

Rifillojnë evakuimet nga Kabuli, pas shpërthimeve që shkaktuan mbi 100 viktima

Kabul /Uashington, 27 gusht 2021 – Evakuimet nga Afganistani rifilluan me urgjencë të premten, një ditë pasi dy shpërthime vetëvrasëse... »

Kapiteni i shqiptarëve Lorik Cana hodhi shortin e Ligës së Konferencës

Lorik Cana është ambasador i UEFA-s për finalen e madhe të Ligës së Konferencës që do të luhet në Air... »

Presidenti Biden zotohet se SHBA do t’i gjejë autorët e sulmeve

Presidenti amerikan Joe Biden premtoi të enjten se Shtetet e Bashkuara do t’i gjenin autorët e sulmeve vetëvrasëse dhe personat... »

Edhe një shpërthim tjetër pranë aeroportit të Kabulit

Kabul, 26 gusht 2021 – Të paktën dy shpërthime kanë ndodhur të enjten pranë aeroportit të Kabulit. Shpërthimi i parë... »

Shpërthim jashtë aeroportit të Kabulit, raportohet për së paku 13 të vdekur

Kabul, 26 gusht 2021 – Të paktën 13 persona janë vrarë në shpërthimin që ka ndodhur të enjten jashtë Aeroportit... »

Shpërthim pranë aeroportit në Kabul, rritet numri i viktimave

Një bombë vetëvrasëse ka shkaktuar një shpërthim të rëndë sot pasdite jashtë aeroportit të Kabul në Afganistan, me të paktën... »