HOMEPAGE - Titulli (1) - ILLYRIA - Page 40 HOMEPAGE - Titulli (1) - ILLYRIA - Page 40

Kodheli: Avionët e drogës nuk kapen pasi mungojnë radarët primarë (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 5) Bisedoi:... »

Terrorizmi, Kodheli: Fatkeqësisht trevat shqiptare janë burim i luftëtarëve të huaj (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 4) Bisedoi:... »

MM: Shqipëria monitoron, as i shet, as i fal armë Kosovës, kurse për kurdët e kërkoi SHBA (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 3) Bisedoi:... »

Kodheli: Rusia rrezik, kurse Shqipëria e shqiptarët garant të paqes në Ballkan (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 2) Bisedoi:... »

Kodheli: NATO-ja nuk e vendos mbrojtjen raketore në Shqipëri (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 1) Bisedoi:... »

Çipa: Ligji për Kufirin, kyç për kontrollin e krimit dhe terrorizmit (zë)

Intervistë e zëvendësministrit të Brendshëm, Stefan Çipa dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara Ministria e Brendshme... »

Shulku: Çdo shqiptar i ka dyert e hapura për të luajtur me Kombëtaren (zë)

Intervistë e Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet... »

Kisha 500-vjeçare e “Shën Kollit” e familjes “Ndrenika” i qëndron kohës

Kisha ishte ruajtur në formën e saj më të mirë deri në vitin e mbrapshtë 1967. Arben Papadhopulli* Familja “Ndrenika”... »

Sarajeva pret Papa Françeskun me shtatoren e të Lumes Nënë Terezë

Shtatorja e Nënës së Lume Terezë me një fëmijë është vepër e skulptorit Pjerin Kolnika me financimin e shqiptaro-amerikanit nga... »

KM Isa Mustafa: Çështjet me Serbinë t’i zgjidhim me dialog (zë)

Intervista me Kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa për gazetaën “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA Bisedoi: Denion Ndrenika Kryeministri Isa... »

Gazheli: Sistemi bankar, i pacenuar nga pastrimi i parave dhe financimi i terrorizmit (zë)

Intervistë e Drejtorit të Përgjithshëm të Drejtorisë së Pastrimit të Parave dhe Financimit të Terrorizmit, Gent Gazheli dhënë gazetës “Illyria”... »

Gazheli: Po vëzhgojmë dhe monitorojmë organizatat radikale islamike (zë)

Intervistë e Drejtorit të Përgjithshëm të Drejtorisë së Pastrimit të Parave dhe Financimit të Terrorizmit, Gent Gazheli dhënë gazetës “Illyria”... »

Beqaj: Tirana dhe Prishtina të mendojnë për shëndetin e 5 milionë shqiptarëve (zë)

Intervistë e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 3) Bisedoi:... »

Beqaj: Nuk ka ndikim politik në tregun e barnave, as nga ministra e deputetë

Intervistë e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 2) Bisedoi:... »

Beqaj: Personeli mjekësor patjetër në testim, bëjmë reforma dhe shëndetësi falas (zë)

Intervistë e ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 1) Bisedoi:... »

Denion Ndrenika rrëfen se si hapi gazetë vetëm për t’u shkruar për luftën e Kosovës

Një gazetë ekskluzivisht për luftën e Kosovës e kishte hapur Denion Ndrenika nga Tirana kur forcave serbe në Kosovë po... »

Amb.Dinosha tregon si u përmirësuan marrëdhëniet shqiptaro-malezeze dhe ndihmën amerikane (zë)

Intervistë e ambasadorit të Malit të Zi në Shqipëri, Ferhat Dinosha dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e... »

Xhika: Investime në Rrugën e Kombit, të Arbrit, në sinjalistikë dhe mirëmbajtje (zë)

Intervistë e Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika, dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e... »

Deputetë e PD-së në protestë kërkojnë dorëheqjen e Ramës, Ristani: Eskobari jonë të largohet

Deputetë e PD-së janë vendosur kështu në krye të protestës së opozitës duke i bërë thirrje kryeministrit Rama të dorëhiqet... »

Nis seanca kuvendore, Paloka: Edi Rama të japë dorëhejqe

Paloka tha se ngjarja e Divjakës vërtetoi akuzat e opozitës për praninë e trafikut galopant të drogës dhe përfshirje të... »

Tirana: Shqiptarët në rajon janë agresivë ndaj njëri-tjetrit

Një raport i ministrisë së Jashtme tregon me shqetësim marrëdhëniet ndërmjet shqiptarëve ne Ballkan. Përveçse pohoi gjendjen e tensionuar të... »

Bushati: Politikë e re, aktive dhe me zgjidhje për shqiptarët në rajon dhe integrimin e Shqipërisë

Intervistë e Ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, z. Ditmir Bushati dhënë gazetës “Illyria” të Komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet... »

Meta: Rama kryeministër, zotohemi për bashkëpunim

I propozuar për kryetar Kuvendi, Ilir Meta premtoi bashkëpunim të ngushtë me Partinë Demokratike si opozita e re – Kryetari... »

Miratohet gazsjellësi “TAP”, Berisha: Të përfshihet Kosova, projekt madhor

Kryeministri Sali Berisha udhëhoqi mbledhjen e parë të qeverisë pasi pranoi mbrëmjen e së mërkurës humbjen në zgjedhjet e 23... »

Kuadrati shqiptar, më i madhi në Paradën e Emigrantëve në New York

      Simbolet tona kombëtare, bluzat e kuqe me hartën e Shqipërisë Etnike, flamuri kuq e zi, këngët e... »

Dëshmi rrënqethëse: Në Serbi janë djegur trupa të shqiptarëve të vrarë në Kosovë

Prishtinë, 25 qershor 2013 – Gazeta e përditshme kosovare “Tribuna” ka publikuar një tregim rrënqethës që flet për djegien e... »

Opozita e majtë kryeson rezultatin e zgjedhjeve, numërim i qetë i votave

Rezultatet, sipas shifrave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, deri tani shihen si prirje vote, pasi nuk janë numëruar mesatarisht më... »

8 mijë vëzhgues vendas e të huaj “skanojnë” zgjedhjet në Shqipëri

Drejtuesi i Misionit Vëzhgues Afatshkurtër të OSBE-së Roberto Batelli thotë që në rast se besimi i votuesve në institucionet demokratike... »

Takim kushtuar 135-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

WORCESTER, MA – Veprimtaritë me karakter patriotik, kanë qënë në vëmëndje të vazhdueshme të Shoqatës “Kombi” me qendër në qytetin... »

Ka dhënë dorëheqje “ambasadori” i Kosovës në Beograd

Prishtinë, 19 qershor 2013 – Zyrtari ndërlidhës i Kosovës në Beograd, Lulzim Peci, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë dhe... »