HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 105 HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 105

Shqipëria U-17 / Flasin futbollistët e rinj: Kombëtarja, dëshirë e bërë realitet

Kombëtarja shqiptare e 17-vjeçarëve, pas ndeshjes që zhvilloi ditën e mërkurë kundër bashkëmoshatarëve të Kosovës, ka zhvilluar këtë të enjte... »

Ndryshon ligji për pastrimin e parave, pasuri deklarojnë edhe familjarët e zyrtarëve

Në mbledhjen e dytë të qeverisë maxhoranca ka paraqitur në kuvend ndryshime në projektligjin për parandalimin e pastrimit të parave... »

Krivokapiq prezanton planet për ndryshimet në qeveri

Kryeministri i Malit të Zi Zdravko Krivokapiq publikoi draftin për ndryshimet në qeverinë aktuale të vendit, me çka parashihet shtesë... »

Besimi: Obligacioni strukturor 10-vjeçar për konsolidim fiskal të komunave

Komunat do kenë mundësi për konsolidim financiar përmes obligacionit strukturor 10 vjeçar që do të lëshohet nga Ministria e Financave.... »

Gjeloshaj: Abuzime me thirrjet për hyrjen e pakicave në qeveri

LIderi i Listës Shqiptare, Nik Gjeloshaj deklaroi se përmes dialogut të partive në Kuvend, duhet parë nëse dalja nga kriza politike... »

Arrestohet 48-vjeçari në Lezhë, i dënuar në Itali me 18 vite burg për trafik droge

Vijojnë operacionet nga Policia e Lezhës, për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Vihet në pranga një shtetas... »

Balla: Çfarë mund të lëshojë PS për votat e Bashës për vetingun, jo pazar

Mazhoranca mendon se komisioneve të vettingut i duhet edhe një mandat 2 vjeçar për të përmbyllur procesin. Balla: Në vlerësimin... »

Në operacionin “Gjurma” u arrestua fshehësi i turkut që përfitoi 2 miliard USD me mashtrime

Vihet në pranga 1 shtetas, për veprat penale “Përkrahja e autorit të krimit” dhe “Mashtrimi kompjuterik”. Njësia për Hetimin e... »

Opozita kundër vendimit të PS-së për mbledhje online të kom.kuvendarë

Mënyra sesi do të zhvillohen mbledhjen e komisioneve parlamentare ka sjelllë mosmarrëveshje mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike. Debati ka... »

Basha urdhër demokratëve për Berishën

Ditën e sotme kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtuesit e degëve në rretheve duke u... »

Ahmetaj: Qeveria jep 30 milionë dollarë shtesë për rindërtimin

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka deklaruar se qeveria ka dhënë dhe 30 milionë dollarë shtesë për rindërtimin pas tërmetit të 26... »

INSTAT: Gati 1/4 e popullsisë mbi 16 vjeç nuk përballoi financiarisht ekzaminimet shëndetësore dhe dentare më 2019

Gati çereku i popullsisë së rritur në vendin tonë e patën të pamundur të përballojnë financiarisht në vitin 2019 ekzaminimet... »

KM Rama takon legjendën e diplomacisë amerikane Henry Kissinger

Kryeministri Edi Rama postoi në Fejsbuk fotografi nga takimet në OKB ‘FotoALBUM nga disa takime në Nju Jork, ku pata... »

ITSHKSH do të përfshihet në programet e UNESCO-s mbi Holokaustit

Washington, 22 shtator 2021 – Në vazhdim të vizitës në Washington, hulumtuesit shkencor të ITSHKSH, të udhëhequr nga prof.dr. Skender... »

Amb.Kim me kongresisten Slotkin: Shqipëria meriton vlerësim të veçantë për afganët

Ambasadorja amerikane Juri Kim shkruan në “Twitter”: “Kënaqësi të takohem me Rep.Slotkin për të diskutuar bashkëpunimin tonë të fundit për... »

KM Edi Rama takohet me Presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan në Nju Jork

Lajmin me fotografi e publikoi faqja zyrtare e qeverisë turke në fejsbuk: “Presidenti Rexhep Tajip Erdogan u takua me kryeministrin... »

Shqipëria shënoi 7 viktima dhe 820 raste të reja me COVID-19 brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

Noka: Përjashtimin e Berishës linçon historinë dhe sukseset e vetme të PD-së

Deputeti opozitar i PD, Flamur Noka, është shprehur se përjashtimi i ish-Kryedemokratit Sali Berisha, nga grupi parlamentar, ishte goditje për... »

SHBA përgëzon dënimin e ish-Kryeprokurorit

Ambasadorja amerikane Juri Kim me postim në tuiter: “Është mirë të shihet drejtësia e vënë kundër zyrtarëve të korruptuar. Prokurorët... »

Ja njoftimi i SPAK-ut për arrestimin e ish-Prokurorit të Përgjiithshëm, Adriatik Llalla

Mbi përfundimin e gjykimit ndaj të pandehurit Adriatik Llalla Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar... »

Antimafia: Shqiptarët janë ndër grupet më të strukturuar kriminalë, sigurojnë drogën shpejt dhe me çmim konkurues

Antimafia italiane ngre shqetësimin për grupet kriminale shqiptare të cilat janë strukturuar edhe më shumë në trafikun e drogës dhe... »

Policia nuk e gjeti në shtëpi kur shkoi ta arrestojë ish-Kryeprokurorin Llalla

SPAK-u nxori urdhër për arrestimin e ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla   Knid Ndrenika   Policia dështoi ta arrestojë këtë... »

Në Kosovë, lansohet certifikata elektronike e vaksinimit kundër COVID-19

Prishtinë, 22 shtator 2021 – Ministria e Shëndetësisë e Kosovës i njoftoi qytetarët që janë vaksinuar kundër COVID-19 se certifikatën... »

Petkoviq: Kurti rrezikon “të shkatërrojë paqen dhe stabilitetin në rajon”

Beograd, 22 shtator 2021 – Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, e ka akuzuar kryeministrin... »

KM Albin Kurti përpara medias për reciprocitetin e targave (live)

Burimi i transmetimit nga agjencia e lajmeve “KosovaPress” dhe lidhur me televizionin “Ora News” https://www.oranews.tv/category/vendi »

Berisha replikon me Bashën: Kuvendi do mblidhet për të shpëtuar PD nga ty, peng i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha replikon me kryetarit të PD-së Lulzim Basha: Per 8 vjet Edi Rama vazhdon te qendroje ne pushtet... »

Sylejmani Selimi: Normal që Albin Kurti ka qenë në UÇK

Ish-komandanti i përgjithshëm i UÇK-së Sylejman Selimi e ka dhënë përgjigjen e pyetjes që e parashtroi kryeministri Albin Kurti për... »

Nikolla: Nuk kemi kohë për të humbur, Kosova dhe Shqipëria duhet të fillojnë bashkërendimin për rezultate të prekshme

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, tha gjatë konferencës për shtyp me homologun e saj në Kosovë, Glauk Konjufca,... »

Meta kërkon uljen e tensioneve Kosovë-Serbi

Për presidentin Meta, ruajtja e sovranitetit shtetëror dhe e integritetit të Kosovës është njëherit baza e ndërtimit të marrëdhënieve të... »

Mesiq: Beogradi nuk po çlirohet nga ideja për Serbinë e Madhe

Zagreb, 22 shtator 2021 – Stjepan Mesiq, ish-president i Kroacisë, ka thënë se Serbia nuk ka hequr ende dorë nga... »