HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 45 HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 45

“Në shtëpinë e librit shqip”

Java e dytë e ekspozitës së librit shqip organizuar nga Shoqata e Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë Ditën e diel, më 3 tetor... »

Facebook, Instagram dhe WhatsApp, jashtë funksionit në mbarë botën

Facebook-u, Instagram-i dhe WhatsApp-i dolën jashtë funksionit në të gjithë globin, njoftoi gjigandi i këtyre mediave sociale të hënën, duke... »

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Bruksel, 4 tetor 2021 – Liderët e Bashkimit Evropian (BE) dhe kolegët e tyre nga vendet e Ballkanit Perëndimor pritet... »

Basha: Kriza energjetike është fatkeqësi që vjen nga keqqeverisja e Ramës

Tiranë, 4 tetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha sot se paralajmërimi i një dite më pare... »

Në Kosovë, pozita dhe opozita përplasen rreth marrëveshjes për targat

Prishtinë, 4 tetor 2021 – Pozita dhe opozita në Kuvendin e Kosovës janë përplasor sot (e hënë) në Kuvendin e... »

Kosova dhe Serbia nisin mbulimin e simboleve shtetërore në targat e automjeteve

Prishtinë, 4 tetor 2021 – Kosova dhe Serbia nga dita e hënë (4 tetor) kanë filluar vendosjen e letrave ngjitëse... »

Policia e Kosovës: Marrëveshja për targat po zbatohet në të gjitha vendkalimet kufitare

Prishtinë, 4 tetor 2021 – Policia e Kosovës njoftoi të hënën se marrëveshja për targat, e arritur midis Prishtinës dhe... »

Ministria e Shëndetësisë: 467 raste të reja dhe 3 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

“N’Altitude Festival” në Lëpushë të Malësisë së Madhe

Prej dy ditësh në Lëpushë të Malësisë së Madhe po mbahet edicioni i parë i “N’Altitude Festival”. Në edicionin e... »

7 propozime ndihme për qytetarët, ulje TVSHje dhe ristrukturim buxheti

Pjesë nga fjala e kryedemokratit opozitar Lulzim Basha: Ndaj prioritetet në këtë moment të parë janë të qarta dhe të... »

Komandanti i KFOR-it në Jarinje e Bërnjak: Jemi këtu për të mbështetur zbatimin e marrëveshjes

Prishtinë, 3 tetor 2021 – Komandanti i KFOR-it, Gjeneral-majori Franco Federici, ka vizituar sot njësitë e KFOR-it të vendosura në... »

Kryeministri Kurti priti menaxhmentin e Policisë së Kosovës

Prishtinë, 3 tetor 2021 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla,... »

Ja djemtë e Kombëtares së Shqiptarëve për përballjet me hungarezët dhe polakët

Trajneri Edi Reja shpalli listën e lojtarëve kuq e zinj për ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katar 2022” Trajneri i Kombëtares... »

Cannoli Siciliana: Ëmbëlsira e shqiptarëve

Nga Daut Dauti Kanoli (Cannoli) është ndër ëmbëlsirat më të popullarizuara në Itali. Madje, në botë kur hani në restorantet... »

5 viktima dhe 549 raste të reja prej COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

Në Shqipëri, 5 viktima dhe 549 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

SHBA pas zhbllokimit të pikave kufitare në veri: Koha për t’iu rikthyer dialogut

Prishtinë, 2 tetor 2021 – I ngarkuari me punë në Ambasadën amerikane në Prishtinë, Nicholas J.Giacobbe e quajti “përparim të... »

Policia e Kosovës: Njësia speciale u tërhoq nga veriu pasi u larguan barrikadat dhe protestuesit

Prishtinë, 2 tetor 2021 – Policia e Kosovës njoftoi se vendkalimet kufitare në Bërnjak dhe në Jarinjë janë liruar për... »

Operacion në 27 vende: 19 të arrestuar për drogë, trafik emigrantësh e falsifikim

Policia e Shtetit, pjesë e operacionit JAD SEE “Ditët e Përbashkëta të Veprimit në Europën Juglindore”. Gjatë rrjedhës së operacionit,... »

Yuri Kim në Skavicë: Investimet – një ndër tri prioritetet e mia

Tiranë, 2 tetor 2021 – Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, së bashku me ministren Belinda Balluku,... »

Meta: Largimi i të rinjve, plagë e madhe e Shqipërisë

Tiranë, 2 tetor 2021 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë ceremonisë së “Lutjes së mëngjesit” në Pogradec, dha disa... »

Besiana Kadare lirohet nga detyra e ambasadores në OKB, kthehet në detyrën e ambasadores në UNESCO

Tiranë, 1 tetor 2021 – Besiana Kadare, vajza e shkrimtarit shqiptar me fame botërore, Ismail Kadare, është liruar nga detyra... »

Në pritje të zhbllokimit të vendkalimeve kufitare në Jarinjë dhe Bërnjak

Prishtinë, 1 tetor 2021 – Të premten, në dy vendkalimet kufitare mes Kosovës e Serbisë, në Jarinjë dhe në Bërnjak,... »

Ndalohen dy shtetas për falsifikim kartelash punësimi për uljen e dënimit të të burgosurve

Drejtoria e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm në Burgje në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan,... »

Manja dhe Soreca: Reforma e Drejtësisë duhet të konsolidohet

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca u takua me ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja. Ministri Manja tha: “Sot mikprita në... »

PD kërkon komision hetimor kuvendar për zgjedhjet e 25 prillit, ja 9 parregullsitë

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike për Komisionin Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit Me kKërkesën e u depozituar sot në... »

Kurti: Tash fillon epoka kur Serbia nis e mësohet me reciprocitet

Prishtinë, 30 shtator 2021 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se me marrëveshjen e arritur sot në Bruksel... »

Lajçak: Uniteti BE-SHBA çelës i suksesit për Ballkanin Perëndimor

Bruksel, 30shtator 2021 – Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se uniteti... »

Historia e 21 vjeçares së rritur në Amerikë, ende pa një status së përhershëm

Nga Keida Kostreci, Zëri i Amerikës Administrata e Presidentit Biden, propozoi këto ditë një rregull të ri për të mbrojtur... »

Sërish shtohen viktimat ditore nga COVID-19: 17 si dhe 680 raste të reja në 24 orë

    Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin... »