HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 52 HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 52

UDHETIMI DREJT LIRISE, AMERIKA

Nga Redin Hafizi Duke lexuar disa komente pro apo kunder Amerikes ne mendje me erdhen kohet e fillimit te emigrimit... »

Tensione në Mal të Zi, para ceremonisë së shugurimit të kryepeshkopit Joanikije

Podgoricë, 4 shtator 2021 – Në Mal të Zi po mbetëron një situatë të tensionuar. Situata është tensionuar në prag... »

Në Luginën e Panjshirit vazhdon lufta mes talebanëve dhe grupeve të rezistencës

Kabul, 4 shtator 2021 – Forcat talebane janë përfshirë në një betejë të armatosur me grupet e rezistencës në Luginën... »

Nedim Bajrami stërvitet me Kombëtaren e Shqiptarëve pas 1-4 në Poloni dhe në prag të Hungarisë

Të shtunën kombëtarja do të zhvillojë edhe përgatitjet e fundit para ndeshjes me Hungarinë që luhet më 5 shtator në... »

Gjermania: Shqipëria, vend me rrezik të lartë nga COVID-19”, kushte të reja

“Shqipëria konsiderohet sërisht si një vend me rrezik të lartë nga Covid19. Për hyrjen në Gjermani kjo do të thotë: Ju... »

Në Kosovë, 93 për qind e të shtruarve në spitale janë të pavaksinuar

Prishtinë, 3 shtator 2021 – Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se sipas të dhënave të shtatëditëshit të fundit, duke... »

SHBA-ja inkurajon Kosovën e Serbinë të vazhdojnë moratoriumin mbi njohjet

Uashington, 3 shtator 2021 – Departamenti i Shtetit Amerikan inkurajoi Kosovën dhe Serbinë që të vazhdojnë me moratoriumin mbi çështjet... »

Pesë prokurorë dorëzuan kërkesat për anëtar në KLP

Përfundon procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë e shpallur nga Prokurori i Përgjithshëm... »

Në Kosovë, edhe 26 viktima nga COVID-19

Prishtinë, 3 shtator 2021 – Ministria e Shëndetësisë eKosovës njoftoi të premten, më 3 shtator, se 26 persona kanë vdekur... »

Shkon në 450 numri i shtetasve afganë të strehuar në Kosovë

Prishtinë, 3 shtator 2021 – Në Kosovë ka mbërritur edhe grupi i katërt i refugjatëve afganë, të cilët do të... »

I dënuari në Miçigan për narkotrafik lihet në burg nga Gjykata në Tiranë

Gjykata e Michiganit në 9 qershor 2021 i ka vendosur shtetasit Leksi Vulaj shqiptar entik nga Mali i Zi, masë... »

Aleanca për Teatrin kallëzon në SPAK prokurorin e SPAK-ut

Aleanca për Teatrin ka dorëzuar një tjetër padi në SPAK ditën e sotme (3 shtator). Aleanca ka kallëzuar prokurorin Sotir... »

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Do të hakmerremi ndaj ISIS-K

Uashington, 3 shtator 2021 – Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin është anëtari i parë i Kabinetit që ka pranuar të... »

BE shqyrton krijimin e Forcës së Reagimit të Shpejtë, pas rënies së Afganistanit

Bruksel, 2 shtator 2021 – Ministrat e Mbrojtjes të Bashkimit Evropian diskutuan të enjten për mënyrën se si t’u përgjigjen... »

Mali i Zi i referohet Kosovës me fusnotë

Podgoricë, 2 shtator 2021 – Mali i Zi e ka njohur pavarësinë e Kosovës qysh më 2008, por herë pas... »

Borrell: BE duhet të krijojë forcë të reagimit të shpejtë

Bruksel, 2 shtator 2021 – Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, tha... »

Ndëshkohen shoferët shkelës të rregullave të qarkullimit

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet intensive në të gjitha rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, duke... »

Rejën dhe Berishën nuk i tremb Polonia

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare... »

Çfarë përmbanin dosjet që ishin dërguar në zyrat e OVL të UÇK-së?

Hagë, 1 shtator 2021 – Pas afër një viti nga arrestimi, të mërkurën në Hagë nisën seancat përgatitore për fillimin... »

Ballkanit Perëndimor i premtohet anëtarësimi në BE

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, tha se Bashkimi Evropian duhet që të rishikojë... »

“Forumi i Bledit në hije të Ballkanit të hapur”

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Të mërtën në mbrëmje, në prag të Forumit Strategjik të Bledit, Presidenti i Serbisë,... »

Spiropali priti nënkryetarin e Komunës së Preshevës

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim kreun e Partisë Demokratike Shqiptare në... »

Nga COVID-19 humbën jetën 22 qytetarë dhe u infektuan 1,894 të tjerë në Kosovë në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 14.284 testime, 1.894... »

I dënuar për narkotrafik nga gjykata në Miçigan kapet në bashkëpunim me DEA-n

Lëvizjet e këtij shtetasi të huaj në territorin e Shqipërisë u shoqëruan me një punë të mirëfilltë hetimore dhe kërkimore... »

Operacion kundër narkotrafikut Spanjë-Shqipëri-Gjermani, 107 të arrestuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në konferencë për median me kolegët spanjollë tha se goditja kundër... »

OBSH po monitoron një variant të ri të koronavirusit

Nju Jork, 1 shtator 2021 – Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se po monitoron një variant të ri të... »

Edhe dy muaj paraburgim për shoferin e autobusit të aksidentuar në Kroaci

Sllavonski Brod (Kroaci), 1 shtator 2021 – Shoferit të autobusit të Kosovës që u aksidentua në Sllavonski Brod të Kroacisë... »

Ja masat e reja kundër COVID-19 që hynë në fuqi më 1 shtator në Shqipëri

Masat i vendosi Komiteti Teknik i Ekspertëve: – Duke filluar nga data 1 Shtator, ora policore nga 24:00 deri në... »

1054 raste të reja me COVID-19 dhe 3 humbje jete në 24 orë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

Gabriel Escobar do të jetë emisar SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, në vend të Palmerit

Beograd, 30 gusht 2021 – Zëvendësi i ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Gabriel Escobar, do ta... »