LAJME - ILLYRIA - Page 102 LAJME - ILLYRIA - Page 102

Ndëshkohen shoferët shkelës të rregullave të qarkullimit

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet intensive në të gjitha rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, duke... »

Çfarë përmbanin dosjet që ishin dërguar në zyrat e OVL të UÇK-së?

Hagë, 1 shtator 2021 – Pas afër një viti nga arrestimi, të mërkurën në Hagë nisën seancat përgatitore për fillimin... »

Afganët zhvendosen nga qyteti “Studenti”, në Shëngjin të Lezhës

Janë larguar këtë pasdite nga Qytet Studenti afganët e strehuar aty pak ditë më parë. Rreth 300 shtetasit afganë janë... »

MSH: 982 raste të reja dhe 3 viktima nga Koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

Presidentja Osmani prezanton në Zvicër potencialin ekonomik të Kosovës

Interlaken  (Zvicër), 1 shtator 2021 – Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik të Zvicrës.  Para... »

Lajçak bisedoi me Kurtin e Vuçiqin për hapat e ardhshëm të dialogut

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është takuar të mërkurën me... »

Kurti: Shtetet e Ballkanit Perëndimor të lëvizin së bashku drejt BE-së

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se beson se gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor... »

Kosova heq nga përdorimi mbi 133.000 vaksina AstraZeneca

Prishtinë, 1 shtator 2021 – Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia, njoftoi të mërkurën se 133,234 doza të vaksinës... »

Ballkanit Perëndimor i premtohet anëtarësimi në BE

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, tha se Bashkimi Evropian duhet që të rishikojë... »

“Forumi i Bledit në hije të Ballkanit të hapur”

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Të mërtën në mbrëmje, në prag të Forumit Strategjik të Bledit, Presidenti i Serbisë,... »

Vuçiq i godet kritikët dhe kundërshtarët e nismës “Open Balkan”

Bled (Slloveni) 1 shtator 2021 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka goditur kritikët dhe kundërshtarët e iniciativës “Open... »

Vuçiq: Serbia do t’i kundërpërgjigjet ofensivës diplomatike të Kosovës

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se ka informacione se më 4 shtator... »

Kosova do të nisë lobimin për njohje të reja

Prishtinë, 1 shtator 2021 – Ministrina e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës ka thënë se janë duke u... »

Spiropali priti nënkryetarin e Komunës së Preshevës

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim kreun e Partisë Demokratike Shqiptare në... »

Nga COVID-19 humbën jetën 22 qytetarë dhe u infektuan 1,894 të tjerë në Kosovë në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 14.284 testime, 1.894... »

Në kuadër të Procesit të Berlinit, Merkel pritet në Shqipëri më 14 shtator

Komentohet se vizita e kancelares gjermane Angela Merkel lidhet me rolin e Unionit Kristian-Demokratik (CDU), për zgjedhjet e 26 shtatorit... »

I dënuar për narkotrafik nga gjykata në Miçigan kapet në bashkëpunim me DEA-n

Lëvizjet e këtij shtetasi të huaj në territorin e Shqipërisë u shoqëruan me një punë të mirëfilltë hetimore dhe kërkimore... »

Operacion kundër narkotrafikut Spanjë-Shqipëri-Gjermani, 107 të arrestuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në konferencë për median me kolegët spanjollë tha se goditja kundër... »

Edhe dy muaj paraburgim për shoferin e autobusit të aksidentuar në Kroaci

Sllavonski Brod (Kroaci), 1 shtator 2021 – Shoferit të autobusit të Kosovës që u aksidentua në Sllavonski Brod të Kroacisë... »

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë njofton për terminet për viza pune

Prishtinë, 1 shtator 2021 – Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se lista e pritjes për termine për viza... »

Ja masat e reja kundër COVID-19 që hynë në fuqi më 1 shtator në Shqipëri

Masat i vendosi Komiteti Teknik i Ekspertëve: – Duke filluar nga data 1 Shtator, ora policore nga 24:00 deri në... »

Rama: Afganëve do t’u gjendemi për çdo gjë, pikëlluese sprapsja si hije e NATO-s

Intervista e kryeministrit Edi Rama në BBC BBC: Kemi me ne kryeministrin shqiptar, Edi Rama dhe ai ka deklaruar se Tirana do t’u... »

Rama me Vuçiqin dhe Zaevin në Forumin Bledit në Slloveni

Forumi Strategjik fillon nesër në Bled, me pjesëmarrjen e udhëheqësve të rajonit dhe vendeve të tjera evropiane, si dhe zyrtarëve... »

Lajçak: Nisma “Open Balkan” është konkurrencë e pashëndetshme

Në Bashkimin Evropian nuk ka një qëndrim të qartë lidhur me nismën “Ballkani i Hapur”, iniciativë që ka nxitur reagime... »

Rama: Asnjë mbështetje nga vendet e pasura për afganët e mbërritur në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për BCC World News me gazetarin Ben Boulos tha se asnjë shtet i pasur,... »

1054 raste të reja me COVID-19 dhe 3 humbje jete në 24 orë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

COVID-19 shkakton 26 viktima dhe 1383 të infektuar në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon: Në 24 orët e fundit... »

Policia e Shtetit e ka ndër prioritetet kryesore sigurinë rrugore

Në të gjitha rrugët e vendit vijojnë kontrollet intensive nga Policia Rrugore, me radarë📸📟📹, dronë, mjete të paloguara, kamera, aparate... »

KQZ-të e Shqipërisë dhe Kosovës firmosën marrëveshjen e bashkëpunimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Kosovës dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Shqipërisë, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi. Ceremonia e nënshkrimit u... »

Finalizohet në Shkodër operacioni policor i koduar “Seria”

Operacioni nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Shkodër, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën... »