LAJME - ILLYRIA - Page 103 LAJME - ILLYRIA - Page 103

Arrestohet infermieri i Urgjencës së Korçës pasi vidhte barna dhe pajisje mjekësore

Policia e Korçës ka vënë në pranga një infermier të urgjencës së Spitalit të qytetit. Raportohet se 43-vjeçari kishte vjedhur... »

Ambasadorja Kim emocionohet nga dhurata e vajzës afgane në Tiranë

Mesazhi në facebook i ambasadores amerikane Juri Kim: “Pata rastin t’i bashkohem Ministres së Jashtme Olta Xhaçka për një vizitë... »

Policia arreston një 20-vjeçar në Durrës pasi lëvizte me armë e pranga në plazh

Njoftimi i Policisë, Durrës:     Kontrolle të shtuara nga Policia e Durrësit, në zonat bregdetare, për kapjen e personave... »

Rama: NATO ka përgjegjësi të shpëtojë afganët, s’bëhet pa shtyllë kurrizore!

Shkrimi nga kryeministri Edi Rama Ka pak faqe më të nderuara në historinë e Shqipërisë sesa shembulli i saj i... »

Në Lezhë vijon operacioni “Fati i lojërave”

Organizonin lojëra fati nëpërmjet celularëve, vihen në pranga 2 administratorë subjektesh. Sekuestrohen 5 pajisje elektronike për lojëra fati, 6 aparate... »

Xhaçka dhe Kim takohen me refugjatët afganë në qytetin “Studenti” në Tiranë

607 afganët që kanë mbërritur që nga mesnata e së premtes janë strehuar veç qytetit “Studenti”, edhe në rrjetin e... »

Gabriel Escobar do të jetë emisar SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, në vend të Palmerit

Beograd, 30 gusht 2021 – Zëvendësi i ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Gabriel Escobar, do ta... »

Në Kosovë, themelohet Komiteti për Menaxhimin e Pandemisë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Qeveria e Kosovës ka themeluar Komitetin për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me pandeminë. Komiteti... »

Në Maqedoninë e Veriut regjistrohen edhe 32 viktima të COVID-19

Shkup, 30 gusht 2021 – Maqedonia e Veriut, të hënën ka regjistruar 32 viktima dhe 299 të infektuar me COVID-19.... »

BE-ja e heq Kosovën nga lista e vendeve të sigurta

Bruksel, 30 gusht 2021 – Këshilli i Bashkimit Evropian ka konfirmuar heqjen e Kosovës nga lista e vendeve të sigurta,... »

Predikimi në Meshën e Dritës për të ndjerin Kolë BERISHËN (1947 – 2021)

Fijet e jetës dhe të vdekjes, sidomos  lindja – fillimi, si dhe vdekja – kalimi në amshim, nuk janë në... »

MSH: 3 viktima dhe 486 raste të reja me COVID-19 për 24 orë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

​20 viktima dhe 932 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se gjatë 24 orëve... »

Shqipëria mbyll kryesimin e Sekretariatit të SEDM-it

Pas dy vjetësh 2019-2021 presidente e radhës të SEDM-it, Shqipëria ia kaloi detyrën Bullgarisë Knid Ndrenika Shqipëria theksoi vendosmërinë dhe... »

Meta: Përkeqësimi i COVID-19 nuk mund të mbahet nën kontroll me orë policore

Presidenti Ilir Meta i bëri thirrje qeverisë që “të shtojë sa më parë fondet për sistemin shëndetësor, për të përmirësuar... »

Ja masat e reja të Komitetit Teknik të Ekspertëve kundër COVID-19

Kush hyn në Shqipëri, duhet të ketë pasaportë vaksinimi jo më të vonë se dy javë, testin PCR negativ brenda... »

SHBA ia dhuroi Kosovës 55 automjete ushtarake të blinduara

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Të hënë në Prishtinë u ekspozuan 55 automjete ushtarake të blinduara që iu dhuruan Forcës... »

BE bën thirrje për shtimin e angazhimit për ndriçimin e fatit të të zhdukurve në Kosovë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë u ka bërë thirrje gjithë përgjegjësve të angazhohen më... »

Mbi 90 për qind e viktimave të koronavirusit në Kosovë ishin të pavaksinuar

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Minsitria e Shëndetësisë e Kosovës bëri të ditur se shumica e viktimave të koronavirusit që... »

Manastirliu: Shtatori muaj i hapur, shpejt vaksinim me detyrim për disa kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në mbledhjen e zhvilluar nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, apeloi për vaksinim,... »

Masat kundër COVID-19 në Kosovë godasin shtetasit e Shqipërisë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Shtërgimi i masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Kosovë i ka goditur edhe... »

Policia parandalon vrasjen e mundshme në Durrës

Finalizohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Durrës, operacioni policor i koduar... »

Komiteti Teknik i Ekspertëve thërret mbledhje jashtë radhe për COVID-19

Shqipëria numëron 2492 jetë të humbura nga Koronavirusi, 144,847 raste pozitive, 1,035,592 testime, 133,125 të shëruar dhe 9230 të sëmurë... »

Sot pritet të arrijë në Kosovë grupi i dytë i refugjatëve afganë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Sot pritet të arrijë grupi i dytë i shtetasve afganë që do të strehohen përkohësisht... »

Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale në Durrës

Finalizohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Durrës, operacioni policor i koduar... »

BE pritet t’i heqë nga lista e vendeve të sigurta Kosovën, Malin e Zi dh Maqedoninë e Veriut

Bruksel, 30 gusht 2021 – Bashkimi Evropian pritet të vendosë sot kufizime për udhëtimin e qytetarëve të Kosovës, Malit të... »

Kosnett: Kosova po u jep mundësi afganëve për të ndërtuar jetë të re

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se Kosova... »

Shkon në 607 numri i shtetasve afganë të strehuar në Shqipëri

Tiranë, 30 gusht 2021 – Shqipëria është duke strehuar 607 shtetas afganë të ikur nga trazirat në Kabul. Mbërriti në... »

150 afganë mbërritën në 5 të mëngjesit në Rinas

Në total janë 607 qytetarë afganë të ardhur në Shqipëri 4 ditët e fundit Knid Ndrenika Në Shqipëri mbërritën 150... »

Ndërroi jetë Sherif Merdani, i burgosur politik me 16 vjet pas Festivalit të 11-të në RTVSH

Këngëtari i njohur Sherif Merdani ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 81-vjeçare. Lajmi i është bërë me dije... »