POLITIKË - ILLYRIA - Page 20 POLITIKË - ILLYRIA - Page 20

PD-PS, replika në largësi për zgjedhjet dhe integrimin

Kryeministri Sali Berisha paralajmëroi se kryetari i PS-së, Edi Rama, po përgatitet të bllokojë procesin zgjedhor si në vitin 2009... »

KQZ refuzon ndarjen e mandateve

Rrëzohet kërkesa e përfaqësuesve të opozitës   Në Shqipëri cështja e mandateve shkaktoi sot debate të reja në komisionin qëndror... »

Shqipëria ndalon vizitat me Serbinë

Komisioni i Jashtëm i Kuvendit dhe ministria e Jashtme thanë se po hartohej një qëndrim ndaj Serbisë – Kryekomisioneri Fatos... »

Bamir Topi: Lugina e Preshevës duhet të përfshihet në bisedime

Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu bisedon me kryetarin e partisë Fryma e Re Demokratike, ish-presidentin Bamir Topi   Ambasadori i i... »

Edi Rama: 21 Janari tjetër nuk do ta gjejë Shqipërinë të kapur për fyti

Kryeministri Sali Berisha ngushëllon familjet e viktimave, por shton se “vrasjet janë përgjegjësi” e kryetarit socialist   Partia Socialiste dhe... »

Biberaj – FRD: “PS dhe PD, dy gjysmat e kalbura të PPSH-së”

Intervistë e nënkryetarit të partisë Fryma e Re Demokratike, Aleksandër Biberaj dhënë gazetës “Illyria”   Bisedoi: Denion Ndrenika   -Po... »

Pritja e presidentit Bujar Nishani me Trupin Diplomatik

Nishani: Shqipëria mbështet Kosovën në kufijtë e saj të pandryshueshëm Presidenti u zotua për bashkëpunim të plotë me të gjithë faktorët... »

“21 janari”, SHBA e OSBE kërkojnë drejtësi

TIRANE- Vetëm tri ditë para përvjetorit të dytë të ngjarjeve të 21 janarit, në rradhë, ambasada e Shteteve të Bashkuara... »

Berisha: Të nisë regjistrimi i ekipeve të Kosovës në Shqipëri

Kryeministri Sali Berisha kritikoi ndërkombëtarët që nuk lejojnë Ligën Mbarëkombëtare si dhe Kosovën që të luajë ndeshje miqësore – Ai... »

Edi Rama: Koalicion me këdo që vendoset përballë Sali Berishës

Slogani i vërtetë i Partisë Demokratike nuk është “Përpara” por “Për para” – Nuk mund të pranojmë një situatë ku... »

Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami i paraqiti mediave pasqyrën e punës për vitet 2012-2013

Nuk u bë tregti e paligjshme armësh, shkatërrimi i municionit të tepërt është drejt fundit – rëndësi të veçantë bashkëpunimit... »

Bushati: Shqipëri-Kosovë mund të kenë hapësirë të përbashkët radiotelevizive

Intervistë e kryetares së Këshillit Kombëtar të Radios dhe Televizionit, Endira Bushati dhënë gazetës “Illyria” në SHBA   Bisedoi: Denion... »

Aleanca Kuq e Zi, referendum për shtetin federativ Shqipëri-Kosovë

“Federata do të jetë siç e ka Bashkimi Europian, siç e ka Gjermania, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo është... »

22-vjet nga themelimi i Shoqërisë Politike-Atdhetare “Çamëria”

Çamët: Greqia destabilizon Ballkanin me deklarimin njëanshëm në OKB të kufijve detarë Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet e njohur... »

Fëmijët e Berishës kundërpërgjigjen: Rama të shpjegojë milionat e gruas

Deputeti socialist Taulant Balla tha se fëmijët e kryeministrit vetëm sa po rreken të hedhin baltë mbi opozitën dhe për... »

Berisha: Diaspora jonë në SHBA, jo më e madhja, por më zemërzjarrta

Kryeministri premton krijimin e Komitetit të Diasporës, transmetimet mediatike të ndërsjella të Kosovës e Shqipërisë si dhe themelimin e ligës... »

Thirrje z. Sali Berisha, për vlerësimin e Nolit, Gurakuqit. Konicës etj

As Zogu vetë nuk i quajti “aventurierë”   I nderuar z. Sali Berisha, Kryeminstër i sotëm i Shqipërisë, në fjalën... »

Jemi të bekuar që gëzojmë përkrahjen e Amerikës

Intervistë me Konsullin e Përgjithshëm të Kosovës në New York, Ambasadorin Bekim Sejdiu Është me rëndësi të potencohet se puna... »

Çamëria është çështje historike, jo çështje pronash të çamëve

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Shoqëria “Çamëria” reagojnë ndaj programit qeverisës të partisë kryesore opozitare në Greqi, “Syriza”... »

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

2 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

3 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

4 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

5 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

6 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

7 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

8 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

9 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

10 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

11 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »