POLITIKË - ILLYRIA - Page 7 POLITIKË - ILLYRIA - Page 7

Basha: “Abuzimi me pushtetin e ka paralizuar demokracinë”

Tiranë, 18 nëntor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një mesazhi në Facebook, ka bërë thirrje edhe... »

Basha: Kemi dy zgjidhje, të jemi parti e pranueshme për Perëndimin ose parti “non grata”

Tiranë, 17 nëntor 2021 – Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit me kryetarët e degëve ka deklaruar se përpara... »

Braçe: Bujqit po goditen, taksa po i vret, por pse nuk preken favorizimet për ndërtuesit!?

Deputeti socialist, Erion Braçe ishte i ashpër në fjalën e tij në kuvend, kur foli për politikat që qeveria po... »

Tabaku citon Linda Ramën: Shpresoj t’ia thotë KM në shtëpi fjalët “Më shumë respekt”

Nënkryetarja e PD-së, deputetja Jorida Tabaku ka cituar sot në parlament bashkëshorten e kryeministrit Edi Rama, znj. Linda Rama në... »

Jemi nëna e gra, askush nuk foli kur u ofenduam. Duma: Po kur foto ime u përdor për fushatë, pse nuk reagoi asnjë nga ju?

Është zhvilluar një debat në seancën e sotme të Kuvendit, e në fokus ka qenë sjellja e deputetëve dhe pjesëmarrësve... »

Ndërpritet seanca, Salianji: Braçe, ke dalë në përgjimet e prokurorisë italiane për Rezart Taçin

Ndërpritet seanca plenare pas akuzave e deklaratave të forta të deputetit të PD Ervin Salianji, ndaj Erion Braçes. “Kjo hipokrizia... »

Basha: Në Kuvend ka kriminelë me kartela në polici, Europol, Interpol, FBI, DEA!

Kodi i sjelljes përplasi në debat kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kreun e grupit parlamentar të PS-së, Taulant... »

Xhafaj kritikon qeverinë: Të ndalohet me ligj çdo prokurim publik pa garë, PPP, koncesion apo tender sekret

Në ditën e dytë të seancës maratonë të Kuvendit për pr/buxhetin 2022 dhe paketën fiskale, ish-ministri i Brendshëm, Fatmi Xhafaj... »

Balla, PS: Gjeni një vend që në 8 vjet ka dyfishuar buxhetin si Shqipëria

Kreu i Grupit të PS-së Taulant Balla, deklaroi se buxheti falë mirë-administrimit të qeverisë buxheti në 8 vite është dyfishuar,... »

Buxheti 2022 i MBr., Çuçi: Parandalimi dhe goditja e paligjshmërisë, në tjetër nivel

Fjalimi i tij i plotë i ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi:   Të nderuar kolegë   VIZIONI PËR MODERNIZIMIN E... »

Kurti: Të gjithë u bashkuan kundër VV-së, edhe ne patëm probleme të brendshme

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar rezultatin zgjedhor pas raundit të dytë të zgjedhjeve në 21  komuna. Kurti ka thënë se... »

Basha e përgëzon Kosovën për zgjedhjet, i quan “leksion të demokracisë”

Tiranë, 14 nëntor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka përgëzuar Kosovën për zgjedhjet lokale. Ai ka... »

Kryesia e PD-së do të diskutojë për kërkesën e mbështetësve të Berishës

Tiranë, 14 nëntor 2021 – Kryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet nesër (e martë), për herë të parë pas... »

KM Rama: Kosova është shtet i pavarur, sovran dhe duhet të njihet nga Serbia

Kryeministri Edi Rama intervistohet nga televizioni publik francez “France 24” https://www.facebook.com/ediramaal/videos/645715239771993/ TV “Francë 24”: Në këtë javë të Forumit të... »

Paloka: “Vota është zgjidhja për krizën që po kalojmë”

Tiranë, 12 nëntor 2021 – Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edi Paloka ka reaguar përmes një statusi në facebook,... »

Mediu dorëzon rezolutë në Kuvend për rrezikun e ringjalljes së luftës në Ballkan

Kryetari republikan Fatmir Mediu, ish-ministër i Mbrojtjes, tha se është shqetësuese gjendja ballkanike për shkak të rritjes së tensioneve ndëretnike... »

PS fton opozitën për president konsensual dhe reformë Zgjedhore

Partia Socialiste e kryeministrit Edi Rama tha se është e gatshme për president konsensual dhe reformë Zgjedhore me opozitën Knid... »

SHBA nuk bashkëpunon me Berishën

Ambasadorja Yuri Kim: Nuk bisedojmë me të shpallurit non grata. Një PD me ish kryeministrin Sali Berisha në krye do... »

Berisha fton amb.Kim të depozitojë faktet kundër tij në Gjykatën në Paris!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ftuar ambasadoren e SHBA-ve Yuri Kim, që të depozitojë në Gjykatën e Parisit, ku ka ngritur... »

Shqipëria e Holanda janë të shqetësuara për tensionet ballkanike, faji te serbët

Kryeministrat e Shqipërisë, Edi Rama dhe të Holandës, Mark Rute (Rutte) shprehën shqetësimin për gjendjen në Ballkan dhe për ndikimin... »

Kryeministri i Holandës Mark Rutte, në Shqipëri për vizitë zyrtare

Në 11 e 20 zhvillohet ceremonia e mirëseardhjes pranë Kryeministrisë; Knid Ndrenika Në agjendën e publikuar nga kryeministria në Tiranë,... »

Berisha: “Nesër i dorëzojmë 4200 firma për Kuvendin Kombëtar”

Tiranë, 9 nëntor 2021 – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, deklaroi se nesër (e martë) do të dorëzojë kërkesën për... »

Basha: Vettingu i politikanëve i jep fund korrupsionit në politikë

Tiranë, 9 nëntor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi se vettingu i politikanëve i jep fund korrupsionit... »

Rama: I pashqetësuar sa të kemi frikë nga destabilizimi, por s’ka shenja të mira

Kryeministri Edi Rama i dha një intervistë gazetës greke, “TA NEA” A jeni i shqetësuar për situatën në Ballkanin Perëndimor... »

Ahmeti: Do të bisedojmë me të gjithë, përveç me ata që kanë filozofi antishqiptare

Tetovë, 8 nëntor 2021 – Këshilli i Përgjithshëm i Bashkimit Demokratik për Integrime (BDI) ka diskutuarpër  zhvillimet e fundit në... »

Peleshi: Shqipëria është e pambrojtur nga sulmet kibernetike dhe në rrezik hakerimi

Në Komisionin e Sigurisë së Kuvendit, ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi u paraqit për diskutime të Buxhetit të Shtetit 2022... »

Basha “trimërohet”: Mbaroi koha e Berishës, do ta këpus se u bë tub oksigjeni i Ramës!

Kryedemokrati Lulzim Basha tha se “prej javësh, me zdërhalljet e tij Sali Berisha është kthyer në një tub oksigjeni për... »

Rama: Në Ballkanin e Hapur, Kosova do të ulet me të drejta të barabarta

Në një intervistë në emisionin ‘Kjo javë’ me Nisida Tufën në News24, Rama tha se kjo nismë është jo vetëm... »

PD-ja prezanton tri nismat për ndryshimet kushtetuese

Tiranë, 3 nëntor 2021 – Kryetari i grupit parlamentar të PD, Alfred Rushaj, deklaroi se pastrimi i politikës nga zyrtarët... »

Lëvizja Besa do të mbetet pjesë e koalicionit qeverisës të Maqedonisë së Veriut

Shkup, 2 nëntor 2021 – Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, ka thënë se partia e tij do ta mbështesë... »