HOMEPAGE - Sport (1) - ILLYRIA HOMEPAGE - Sport (1) - ILLYRIA

FIFA dënon Hungarinë për racizëm, ndaj Shqipërisë luhet pa tifozë në Budapest

Një lajm fantastik për Shqipërinë. Kuqezinjtë do të luajnë ndaj Hungarisë pa tifozë në “Puskas Arena” në një ambient shumë... »

Uzuni shënoi 6 gola në Kupë për Ferencvaroshin

Edhe pse ndaj një rivali tepër modest si Hatvan i kategorisë së tretë hungareze, Myrto Uzuni praktikisht fiton i vetëm... »

Vashat 17-vjeçare synojnë fitore me Malin e Zi dhe Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 për femra ka nisur që prej ditës së mërkurë grumbullimin dhe stërvitjet intensive në kompleksin “Tropikal” në... »

KM Rama: Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, pjesë e Ushtrisë shqiptare

Në mbledhjen e parë të qeverisë, pas publikimit të fotos zyrtare, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije... »

COVID-19 i merr jetën fizioterapistit të Kombëtares prej 27 vjetësh, Ylli Mihali

Lajmin e dha Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka Knid Ndrenika Ylli Mihali ndërroi jetë pa mundur ta... »

Kampionia Teuta e nis me fitore sezonin e ri ndaj Partizanit, për herë të parë VAR-i vendos 11-metërsh

»

Shqipëria fiton 5-0 me San Marinon e dobët

Kombëtarja shqiptare e kthen në festë ndaj San Marinos. Kuqezinjtë shënojnë pesë gola, duke regjistruar një nga triumfet më të... »

Kapitenit Hysaj nuk i del inati për 1-4 kundër polakëve

Shqipëria do të zhvillojë ditën e mërkurë ndeshjen e tretë dhe të fundit për këtë muaj kundër San Marinos, e... »

Reja kërkon kujdes ndaj ndeshjes vendimtare ndaj San Marinos: Janë të organizuar!

Edy Reja u tërheq vëmendjen kuqezinjve para ndeshjes me San Marinon. Trajneri i Shqipërisë deklaroi në konferencën për shtyp se... »

Shqipëria nuk do tjetër veç 3 pikët ndaj San Marinos

Pas fitores historike kundër Hungarisë në stadiumin “Elbasan Arena”, Kombëtarja shqiptare ka nisur këtë të hënë përgatitjet për ndeshjen e... »

Pas fitores 1-0 me Hungarinë, Shqipëria stërvitet për San Marinon

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar këtë të hënë një seancë stërvitore në kompleksin Tropikal në Durrës në kuadër të përgatitjeve për... »

Fitorja e parë në histori e Shqipërisë me Hungarinë 1-0 në Elbasan për “Katar 2022”

Kombëtarja shqiptare ka arritur të mundë Hungarinë me rezultatin 1-0 të dielën në “Elbasan Arena” falë golit të Armando Brojës,... »

Nedim Bajrami stërvitet me Kombëtaren e Shqiptarëve pas 1-4 në Poloni dhe në prag të Hungarisë

Të shtunën kombëtarja do të zhvillojë edhe përgatitjet e fundit para ndeshjes me Hungarinë që luhet më 5 shtator në... »

Kombëtarja e Shqiptarëve humbet 1-4 në Poloni

Shqipëria e mbylli me disavantazh të thellë ndeshjen eliminatore ndaj skuadrës polake, të vlefshme për Botërorin “Katar 2022” Polonia shënoi... »

Kosova e mundi Gjeorgjinë në kualifikimet për botërorin “Katari 2020”

Batun (Gjeorgji), 2 shtator 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futboll shënoi të enjten në mbrëmje fitoren e e parë... »

Sot në 20:45 lokale Kombëtarja kuq e zi sfidon Poloninë vendase

Kombëtarja shqiptare i ka dhënë fund sot përgatitjeve në fushë për ndeshjen e 2 shtatorit ndaj Polonisë, një nga sfidat... »

Rejën dhe Berishën nuk i tremb Polonia

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare... »

Kombëtarja e Shqiptarëve vazhdon përgatitjet përpara Polonisë

Në ditën e tretë të grumbullimit në Varshavë, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e radhës stërvitore. Në Varshavë, në ditën... »

Kombëtarja e Shqiptarëve beson te loja dhe rezultati i mirë kundër polakëve

Myrto Uzuni dhe Albi Doka thanë në Varshavë së Shqipëria ka një grup të mirë futbollistësh dhe se do të... »

Arbitrazhi lejon djaloshin tetovar të luajë me Kombëtaren e atdheut të shqiptarëve

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi se fitoi ankesën në CAS që lejon Nedim Bajramin të jetë pjesë e Kombëtares së... »

Plani i Kombëtares së Shqiptarëve kundër Polonisë, Hungarisë dhe San Marinos

Kombëtarja shqiptare do të nisë nga e diela e 29 gushtit grumbullimin për tre ndeshjet eliminatore të  vlefshme për kualifikueset... »

Kombëtarja e Shqiptarëve mbërrin në Varshavë për lojën me vendasit polakë

Kombëtarja do të ketë tre ditë të plota përgatitje para sfidës me polakët, që zhvillohet te enjten duke filluar nga... »

Teuta e Durrësit mposhti shkodranët e Vllaznisë dhe meritoi Superkupën e Shqipërisë

Kjo sfidë do të mbetet gjithashtu në histori si ndeshja e parë zyrtare ku u përdor sistemi VAR, risia dhe... »

Kapiteni i shqiptarëve Lorik Cana hodhi shortin e Ligës së Konferencës

Lorik Cana është ambasador i UEFA-s për finalen e madhe të Ligës së Konferencës që do të luhet në Air... »

Përurohet edhe shtëpia e dytë e ndërtuar nga FSHF

Me moton “Ne jemi një skuadër, rindërtojmë së bashku” Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon me intensitet për rindërtimin e shtëpive... »

Për tifozët e rikthyer në stadium, ja ku gjenden biletat e ndeshjes Shqipëri-Hungari

Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur përgatitjet për rikthimin e spektatorëve, duke respektuar edhe protokollet anti-Covid 19 Tifozët do të... »

Tirana e nis me këmbën e mbarë “Futsal Champions League”

Sot luhet ndeshja e orës 17:00 është Differdange (LUX) – Haladas (HUN), ndërsa në ora 20:30 luhet Tirana (ALB) –... »

Reja pret konfirmime nga Kombëtarja dhe një seri rezultatesh pozitive

Kombëtarja shqiptare në pak ditë do të nisë grumbullimin në prag të tre sfidave të rëndësishme në eliminatoret e Botërorit... »

FSHF jep detajet mbi stadiumin dhe biletat për sfidat ndaj Hungarisë e San Marinos për Botërorin 2022

Shtatori rikthen Kombëtaren, me përfaqësuesen shqiptare që është e impenjuar në tre ndeshje zyrtare të vlefshme për kualifikueset e Botërorit... »

FSHF, e kënaqur nga paraqitja e djelmoshëve 18 dhe 19-vjeçarë

Ekipet Kombëtare U-19 dhe U-18 të Shqipërisë zhvilluan në datat 12 dhe 13 gusht dy miqësore në Koverçano me përfaqësueset... »