SPORT - ILLYRIA - Page 3 SPORT - ILLYRIA - Page 3

Fundjavë e mirë për djemtë e Kombëtares së Shqiptarëve në Europë

Fundjava e parë e dhjetorit ishte në përgjithësi pozitive për disa nga lojtarët e Kombëtares shqiptare që luajnë në kampionatet... »

Zyra Rajonale e FSHF në Preshevë përzgjedh vogëlushët U-15 dhe U-13

Zyra Rajonale e ngritur nga FSHF në Luginën e Preshevës ka zhvilluar këto ditë seleksionime me fëmijë të grup-moshës U-15... »

Argjentinasi Lionel Mesi fiton për herë të shtatë “Topin e Artë”

Kishte disa dyshime por nuk mund të ndodhte ndryshe. Lionel Messi është fituesi i Topit të Artë 2021 duke e... »

Djali i Shqipërisë Taulant Xhaka, tërhiqet nga Kombëtarja e futbollit

Letra nga Taulant Xhaka: Vendimi më i vështirë, t’i jap fund karrierës me Kombëtaren Të nderuar tifozë , futbollistë, dashamirës... »

Reja & Cikalleshi: Anglia, ndeshje e vështirë, por erdhëm për të marrë rezultat

Trajneri i ekipit Kombëtar, Edoardo Reja dhe futbollisti Sokol Cikalleshi kanë dalë mbrëmjen e sotme në konferencën zyrtare për mediat... »

Anglia me fitore ndaj Shqipërisë, shkon direkt në Katar

Nuk ka ndodhur kurrë që Shqipëria ti marrë një pikë Anglisë, ishullorët dëshirojnë të ruajnë këtë trend edhe të premten,... »

Kombëtarja zhvillon seancën e fundit stërvitore para nisjes për në Angli

Ekipi ka zhvilluar një seancë të fundit në kompleksin Tropikal në Durrës, ku kanë marrë pjesë të gjithë lojtarët Kombëtarja... »

Laçi: Të vazhdojmë të japim maksimumin  kundër Anglisë dhe Andorrës

Qazim Laçi iu përgjigj gazetarëve,para ndeshjeve me Anglinë dhe Andorrën për kampionatin botëror “Katar 2022” më 12 nëntor dhe 15... »

Veseli: Kemi edhe pak shanse dhe do të japim maksimumin tonë për në Katar

Kombëtarja ka nisur që prej ditës së djeshme përgatitjet dhe stërvitjen në kuadër të dy ndeshjeve të fundit ndaj Anglisë... »

Reja: Impenjim maksimal Anglisë dhe Andorrës, luajmë të barabartë me këdo!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edoardo Reja ka dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare për media, në kuadër të dy... »

Deçiqi i Malësisë fiton me Buduqnostin në mes të Podgoricës

Deçiqi i Malësisë e ka fitua sot Buduqnostin në mes të Podgoricës me rezultat 2-1. Janë këto tre pikë domethënëse... »

Reja shpall listën e lojtarëve kundër Anglisë dhe Andorrës për “Katar 2022”

Edoardo Reja, trajneri i Kombëtares shqiptare ka bërë publike ditën e sotme listën me 24 lojtarët e grumbulluar për dy... »

Beqiri shkruan historinë në Serbi, shkon në gjysmëfinale të Botërorit të boksit

Në ndeshjet e mbyllur para pak minutash, Beqiri mposhti në çerekfinale jordanezin Zejad Eashash në duelin e peshave 67-71 kg.... »

Fundjavë pozitive e kuqezinjve në Turqi, Hungari, Austri, Angli

Fundjava që sapo lamë pas ka qenë mjaft pozitive për një pjesë të legjionarëve kuqezi, të cilët kanë bërë paraqitje... »

Ekipi i boksierëve të Shqipërisë pritet me fyerje e fishkëllima në Beograd

Beograd, 25 tetor 2021 – Kampionati Botëror i Boksit u hap zyrtarisht të dielën, më 24 tetor, në Beograd dhe... »

Dënohet ashpër pengimi i boksierëve të Kosovës që tëmarrin pjesë në kampionatin Botëror në Beograd

Lozanë /Prishtinë, 25 tetor 2021 – Asociacioni Ndërkombëtar i Boksit, AIBA, dhe autoritetet e Kosovës kanë reaguar ndaj vendimit të... »

Gol sërish, ja paraqitja e Armando Brojës me Southampton (Video)

Në Premier League pati emocione dhe ndeshje plot me gola. Ishte sërish dita e Armando Brojës që shkëlqeu në të... »

FIFA dënon Shqipërinë me 150 mijë Franga zvicerane dhe 1 ndeshje pa shikues në stadium për incidentet kundër Polonisë

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, në lidhje... »

KM Kurti: Bashkimi? Ne politikanët le të ndjekim vullnetin e qytetarëve tanë

Kryeministri Albin Kurti në Shkodër për ndeshjen e Ligës Unike të Basketbollit Shqipëri-Kosovë, Vllaznia-Prishtina. Ai u prit nga kryebashkiakja e... »

Tjetër mungesë për Kombëtaren, edhe Gjasula rezulton pozitiv me Covid-19

Shqipërisë i mungojnë edhe Bekim Balaj dhe Berat Gjimshiti të dëmtuar, Endi Çekiçi i skualifikuar dhe Sokol Cikalleshi gjithashtu me... »

22 mijë shikues në “Air Albania” për Kombëtaren e Shqiptarëve kundër Polonisë, Reja me katër ndryshime në formacion

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”,... »

Operohet Gjimshiti, një muaj larg fushave, humb 3 sfida të Kombëtares

Mes gëzimit të suksesit ndaj Hungarisë, ka pak trishtim për dëmtimin që pësoi në pjesën e parë të ndeshjes Berat... »

Reja: Broja shpërthyes, çan lojën kur hyn gjatë ndeshjes, ja plani me polakët

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edy Reja shfaqet në konferencën për shtyp njê ditë nga finalja e madhe, duhet ta quajmë... »

Duka: Për Poloninë janë shitur 22 mijë bileta, por nuk dalin as 220 mijë!

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në intervistën për Supersport pas ndeshjes, foli me superlativa pas ndeshjes për... »

Rama, Meta e Basha: Zemra plot, urime të gjithë tifozëve kuqezinj!

Kombëtarja shqiptare i ka gëzuar të gjithë me fitoren e saj në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën... »

Djaloshi nga Presheva e Shqipërisë së Epërme Verilindore, Gjimshti theu krahun ndaj hungarezëve

Nga Hungaria ku kuqezinjtë tanë po luajnë shanset për vendin e dytë në Grup, lajme aspak të mira vijnë për... »

“Kosova është Shqipëri” dhe flamuri gjigant kombëtar, tifozët e Kosovës dhuruan spektakël në ‘Friends Arena’

Tifozët shqiptarë ishin pika më e fortë e Përfaqësueses së Kosovës në humbje ndaj Suedisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese... »

Gjasula: Fitore për Gjimshitin, me Poloninë me këmbë në tokë dhe tifozët shqiptarë prapa

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula, është shpreh tepër i lumtur, për fitoren si mysafir ndaj Hungarisë. Pas ndeshjes,... »

Hungari-Shqipëri 0-1, nga notat e lojtarëve Broja më i dalluari

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në udhëtim te Hungaria me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e... »

Reja: Nuk jam shumë i kënaqur, të jemi me këmbë në tokë

Trajneri Edy Reja foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Hungarinë ku u tregua i përmbajtur dhe jo shumë... »