SPORT - ILLYRIA - Page 7 SPORT - ILLYRIA - Page 7

Duka: Trukimet zmadhohen, Norvegjia kyç për në “Brazil 2014”

Intervistë e presidentit të Federatës Shqiptarë të Futbollit, Armand Duka dhënë gazetës “Illyria” Bisedoi Denion Ndrenika   -Zoti Duka, a... »

Laçi bën histori, fiton Kupën e Shqipërisë

Për herë të parë në histori, Laçi, një qytet relativisht i vogël, la pas emrat e mëdhenj të futbollit shqiptar... »

Champions League: Bajerni ia zbeh magjinë Barcelonës

Fitore e thellë e ekipit të Bajerinit ndaj katalanasve në Barcelonë 3:0. Më 25 maj dy ekipe gjermane në finalen... »

Del në pension trajneri Alex Ferguson

Radio Europa e Lirë Alex Ferguson, trajner i ekipit të njohur të futbollit, Mançester Junajted, që në këtë klub i... »

Europiani i Peshëngritjes në Tiranë, një sukses i vërtetë

Presidenti i federatës botërore, Ajan vlerëson Shqipërinë Kampionati Europian i peshëngritës që u zhvillua në Tiranë ka qenë një sukses... »

Nuredin Seci, 60 vite jetë të alpinistit legjendar shqiptar

Duke nderuar një Mjeshtër të Merituar të Sportit shqiptar – Alpinizmi është një sport relativisht i ri në botë, por... »

Mundja drejt përjashtimit nga Lojërat Olimpike – Shqipëria proteston dhe kërkon lobim botëror

Intervistë e Presidentit të Federatës Shqiptarë te Mundjes, Martin Biba dhënë gazetës “Illyria” – Mundja dhe atletika janë dy sportet... »

FSHF gati lobimi për futbollin e Kosovës

Intervistë e Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në SHBA... »

Fillon në Tiranë Kampionati Europian i Peshëngritjes

Dikur në Shqipëri, kjo do të ishte një ngjarje e jashtëzakonshme. Pak veprimtari mbarëeuropiane mbahen në vendin tonë. Kampionati i... »

Shqipëria mund 4-1 Lituaninë në miqësore në “Qemal Stafa”

Shqipëria fiton 4-1 ndaj Lituanisë në pjesën e parë në “Qemal Stafa”, në një nga miqësoret më të mira të... »

Eufori pas fitores 1-0 në Norvegji, De Biazi kërkon kujdes

Suksesi në Oslo të premten e 22 marsit ishte më i rëndësishmi jashtë fushe në historinë e Kombëtares së Shqiptarëve... »

Cana dhe Mavrajn: Shqipëria mund të marrë rezultat të mirë

Eliminatoret e Kampionatit Botëror “Brazil 2014” – Sot në Oslo me orën 19:00 vendore Shqipëria luan si udhëtuese kundër Norvegjisë,... »

FIFA vë Blater-in ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Bekim Bislimi   Komiteti ekzekutiv i Federatës Botërore të Futbollit – FIFA, nuk është tërhequr nga vendimi i saj që... »

Tensione politike për shkak të ndeshjes së futbollit Besa-Tirana 2-1

Arrestohet kryetari i parë socialist i Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi – Zoti Roshi u denoncua për kanosje me vdekje... »

Spanja udhëheq sërish në renditjen e FIFA-s

Kampionja botërore dhe evropiane në futboll, Spanja vazhdon të udhëheqë renditjen e tableës në FIFA e pasuar nga Gjermania. FIFA... »

Miqesore, Shqiperi-Gjeorgji 1-2

Megjithese ka kaluar e para ne avntazh Shqiperia e drejtuar nga trajneri De Biasi nuk ka mundur ta fitoje kunder... »

Nesër, ndeshja miqësore Shqipëri-Gjeorgji

Në Tiranë, e mërkurë 6 shkurt, ora 19:00 lokale në Stadiumin Kombëtar “Qemal Stafa” – De Biasi merr rinorët Hysaj,... »

Futboll: Rekord i Messit – 86 gola për këtë vit

Futbollisti Lionel Messi ka arritur rekord të ri për numrin më të madh të golave të shënuar në një vit... »

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

2 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

3 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

4 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

5 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

6 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

7 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

8 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

9 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

10 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

11 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

12 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »