Kryemadhi: Edi Rama, koka e grupit kriminal, ideator e zbatues i skemës korruptive

Tiranë, 17 dhjetor 2021 – Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vijon denoncimet mbi aferën e inceneratorëve, duke e cilësuar kryeministrin Edi Rama si ideatorin dhe zbatuesin e kësaj “skeme korruptive”.

Përmes një postimi në “Facebook”, shoqëruar me dokumente, Kryemadhi thekson se presin me padurim “goditjen e këtij grupi të strukturuar kriminal të veshur me kostum zyrtar”.

“Ja ku është koka e grupit të strukturuar kriminal, Edi Rama”.

Si duhet të zgjidhet kriza në Partinë Demokratike?

Loading ... Loading ...

Postimi i Kryemadhit:

Çfarë hetimi kërkohet më, kur është me firmë dhe me vulë?

Qytetarët presin me padurim goditjen e këtij grupi të strukturuar kriminal të veshur me kostum zyrtar. Ja ku është koka e grupit të strukturuar kriminal, Edi Rama, me vasalin e tij, Erion Veliaj.

Edi Rama, si ideator i skemës së inceneratorëve dhe zbatues i saj, këtë radhë ka firmat mbi vendimet që i kanë dhënë jetë skemave.

Ndërsa Erion Veliaj firmos me urdhër të Ramës. Ku e gjen të drejtën, që në kundërshtim me ligjin për vetëqeverisjen vendore, neni 54/dh, të marrë atributet e Këshillit Bashkiak? Ai ka grabitur duke lidhur taksat e qytetarëve, për 30 vjet me inceneratorin e Tiranës, me një vlerë në total 91,784,500 Euro pa Tvsh.

Jam e bindur se zbatimi i ligjit dhe leximi objektiv i provave nga ana e institucioneve të drejtësisë, do të mundësojë, që nga zyrat e shtetit, një e nga një, anëtarët e bandës famoze të inceneratorëve të përballen dhe të mbajnë përgjegjësi sipas ligjit.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

(BalkanWeb)