Manastirliu e shqetësuar nga rritja e rasteve me Koronavirus

Postimi në facebook nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu:

Rritja e rasteve të infektimeve ditore, të shtrimeve në spital dhe kalimi i mbi 5 mijë rasteve aktive me #Covid19 në vend, kërkon nga secili prej nesh përgjegjësi për mbrojtjen e shëndetit për veten dhe të tjerët, duke u 💉vaksinuar sa më parë ndaj #Covid19 si dhe duke respektuar protokollet e shëndetit publik të cilat përcaktojnë qartë masat që duhen zbatuar në çdo mjedis dhe aktivitet.

 

 

🟠Vendos maskën😷

 

🟡Ruaj distancën↔️
⚪️Laj duart🧼

🟢 Shfrytëzoni ditët e muajit të hapur të vaksinimit masiv👉
🧪Edhe gjatë fundjavës mund të vaksinoheni në qendrat e vaksinimit në të gjithë vendin.

#VaksinohuSot🌼
#MbroShëndetin🙏
#VaksinatShpëtojnëJetë💉