Miqesore, Shqiperi-Gjeorgji 1-2

Megjithese ka kaluar e para ne avntazh Shqiperia e drejtuar nga trajneri De Biasi nuk ka mundur ta fitoje kunder Gjeorgjise ne Tirane. Gjithcka ka nisur mire kur Agolli ka krosuar ne zone dhe Bogdani fare prane portes ka shenuar me koke golin e pare te takimit miqesor Shqiperi-Gjeorgji. Kur mendohej se pjesa e pare do te mbyllej me fitore jane miqte gjeorgjine qe shenojne golin e barazimit me ane te Daklavadze. Ne pjesn e dyte Gianni De Biasi kryen shume zevendesime duke aktivizuar pothuajse te gjithe lojtaret e grumbulluar per kete takim. Rastet e kuqezinjve kulmuan me Bulkun por pa rezultat, ndersa gjeorgjanet ne nje aksion pa pretendime shenojne golin e dyte e te fitores 2-1.