Operacion në Durrës, gjendet kanabis në banesën-laborator, disa të arrestuar

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi kanabisi në një banesë në Shënavlash.

Policia ka zbuluar një banesë të kthyer në shtëpi bari.

Gjatë mësymjes u gjetën ambiente ku kultivohej kanabis sativa, ndërsa banesa ishte kthyer në laborator droge.

Po kështu janë gjetur dhe sasi kanabisi të paketuara, gati për t’u shitur.

Sipas burimeve janë arrestuar disa persona, ndërsa operacioni është në vijim.BW