Priten në mesnatë dy avionë të tjerë me afganë në Shqipëri

Njoftimin e dha Ministria e Jashtme

“Gjatë mbrëmjes së sotme priten të mbërrijnë në Tiranë dy fluturime të tjera me qytetarë afganë.

Avioni i parë nga Kabuli pritet të mbërrijë pak para mesnatës e pas tij edhe avioni i dytë.

Pasagjerët do të priten në pistë nga Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Me uljen në pistën e Rinasit do ju bëhen me dije detaje të tjera..

Agimin e së premtes erdhën 121 afganët e parë në Shqipëri, pmes tyre gra dhe fëimijë, që u strehuan në rrjetin hotelerik të Durrësit.