Publikohen emrat e 7 personave që e mbijetuan aksidentin tragjik në Bullgari

Shkup, 23 nëntor 2021 – Burime të televizionit Alsat-M brenda spitalit të Sofjes bënë të ditur identitetin e 7 personave që i mbijetuan aksidentit tragjik të autobusit në Bullgari

Të mbijetuarit e këtij aksidenti janë:

Sh. N. Saleh 36 vjeç,

Medina Lutfi 25 vjeç,

Gjyla Jasharovska 49 vjeç,

Minir Jasharovski 50 vjeç,

Ebib Pajazitovski 49 vjeç,

Zulehja Jasharovska 16 vjeç dhe

Lulzim Sulejmani 26 vjeç, shtetas i Serbisë, nga Presheva

Këta persona janë shtruar për trajtim në spitalin e Sofjes. Sipas zyrtarëve të spitalit, të gjithë janë në gjendje shëndetësore stabile dhe jashtë rrezikut për jetën.

Në aksidentin tragjik që ndodhi të martën në orët e para të mëngjesit e kanë humbur jetën 45 persona. Autoritetet bullgare bënë të ditur se shumica e trupave të viktimave janë dëmtuar shumënga zjarri, prandaj identifikimi i tyre dotëmund të bëhet vetëm përmes analizës së ADN-së.

(r.m.)