Ambasadorja Kim shpërndan vendimin e DASH për Berishën e familjen e tij

Tiranë, 19 maj 2021 – Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, ka reaguar pas vendimit të Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH) për ndalimin e hyrjes në SHBA për Sali Berishën dhe familjen e tij.

Në profilin e saj zyrtar në Twitter, ambasadorja Kim ka ripostuar në  profilin e saj vendimin e publikuar në faqen e internetit të DASH si e dhe deklaratën e Sekretarit amerikan të Shtetit Antony Blinken.

Ambasadorja Kim nuk ka bërë ndonjë koment të saj. 

kim per berishenkim per berishen2

(r.m.)