Babai i Lulzim Bashës humb betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 85-vjeçare

Babai i kreut të Partisë Demokratike, Xhelal Basha  është ndarë nga jeta në moshën 85-vjeçare. Mësohet se Xhelal Basha kishte qëndruar për muaj me radhë në spital, duke luftuar me një sëmundje të rëndë prej 1 viti.

Lulzim Basha është treguar i rezervuar me shfaqjen e prindërve të tij në publik ku për herë të fundit i pamë kur e ëma e kryedemokratit kishte ditëlindjen, në qershor të vitit 2020 ku i ka bërë edhe një urim të veçantë, që e ndau dhe me ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Dit

Balkanweb

One Response to “Babai i Lulzim Bashës humb betejën me sëmundjen e rëndë në moshën 85-vjeçare”

Read below or add a comment...

  1. Thanas L. Gjika says:

    I perjetshem qofte kujtimi i z. Xhelal Basha! Më vjen mirë që u largua nga jeta pasi e pa djalin e vet në ngjitje në karierën e politike duke luajtur rolin kryesor për pastrimin e PD-së nga totalitarizmi i S. Berishës..