Basha shmang pyetjen nëse po përçahet PD nga Berisha: Armiku i vetëm Rama

Mbrëmjen e sotme, pas Tiranës, Fierit e Vlorës, Berisha do të jetë në Durrës

Ish-Kryeministri Sali Berisha që pas përjashtimit nga grupi parlamentar i PD, ka ndërmarrë një nismë të ashtuquajtur “Foltore”.

Mbrëmjen e sotme, pas Tiranës, Fierit e Vlorës, Berisha do të jetë në Durrës.

Ndërkohë Kryedemokrati Lulzim Basha në një deklaratë që ka bërë për mediat, Basha i ëhstë shmangur pyetjes se a po përçahet PD.

Ai shprehet se armiku i vetëm është regjimi i instaluar dhunshëm në 25 Prill, duke e lënë të nënkuptohet se fjala është për Ramën.

Pyetje: Por a po përçahet PD nga lëvizja e Berishës ?

Basha: PD është e përkushtuar për të bërë gjithçka për Shqipërinë dhe shqiptarët, armiku i vetëm është regjimi i instaluar dhunshëm në 25 Prill. /Ora News