Dhjetoristi ’90, Ahmetaj: Basha u soll si mi ambasadash me Berishën

Dhjetoristi Bislim Ahmetaj tha se Berisha gaboi me emërimin e Lulzim Bashës në krye të PD-së.

“ Ka një sintoni në heshtje Basha – Rama, ia kemi thënë Berishës kohë më parë por Berisha ka heshtur, më vjen keq për këtë” tha Ahmetaj në një intervistë në studion e Ora News.

“Vendim i ulët taman si mi ambasadash, sepse ai e kishte krejtësisht të mundshme të deklaronte vendimin në mbledhjen e këshillit kombëtar të PD-së që u mblodh para 10 ditësh ta hidhte si tezë diskutimi dhe votim të fshehtë. Kjo shmangte diabolizmat që kishim mes nesh”