Djaloshi nga Presheva e Shqipërisë së Epërme Verilindore, Gjimshti theu krahun ndaj hungarezëve

Nga Hungaria ku kuqezinjtë tanë po luajnë shanset për vendin e dytë në Grup, lajme aspak të mira vijnë për Berat Gjimshitin.

Mbrojtësi kuqezi u dëmtuar në minutën e 26’ në një krosim në zone ku u përplas me Berishën, përplasje që ka rezultuar fatale për lojtarin tone pasi siç mësohet ai menjëherë pas zëvendësimit është dërguar në spital në Budapest.

Gjimshiti duket se ka thyer krahun nga ai episode i pafat dhe duket tashmë e sigurtë mungesa në ndeshja me Poloninë e jo vetëm pasi mund edhe të qëndrojë disa kohë jashtë fushave./Ora News/.