Drejt finales në “Air Albania”, Liga e Konferencës veçon duelin Rapid Vjenë-Tottenham ose Vitesse

Pas shortit të Ligës së Kampionëve (por që u anulua shkaku i një gabimi) dhe atij të Ligës së Evropës, tani ka përfunduar edhe ai i Ligës së Konferencës.

Skuadrat do të mësojnë kundërshtarët e tyre për fazën e eliminimit direkt në këtë pikë të garës.

Kujtojmë se “Air Albania” është nikoqir i finales që do të zhvillohet më 25 maj të vitit të ardhshëm.

Lorik Cana ishte mysafir special në këtë ngjarje

Tetë skuadrat e para fituese të grupeve hynë në shortin e ri në 25 shkurt.

AZ Alkmaar (NED)
Basel (SUI)
Copenhagen (DEN)
Feyenoord (NED)
Gent (BEL)
LASK (AUT)
Rennes (FRA)
Roma (ITA)