FIFA dënon Hungarinë për racizëm, ndaj Shqipërisë luhet pa tifozë në Budapest

Një lajm fantastik për Shqipërinë. Kuqezinjtë do të luajnë ndaj Hungarisë pa tifozë në “Puskas Arena” në një ambient shumë elektrizues për shkak të tifozllikut të nxehtë të tifozëve vendas dhe kjo do të jetë një plus i madh për ne.

Ndeshja pa tifozë e eliminatoreve të botërorit vjen pas FIFA ka dënuar Hungarinë me 2 ndeshje për shkak të komenteve raciste të tifozëve vendas ndaj lojtarëve anglezë në ndeshjen e fundit në Puskas Arena.OraNews