I japet lamtumira e fundit nënkomisarit të policisë Saimir Hoxha

Nënkomisari Saimir Hoxha u shpall “Dëshmor i Atdheut”

44-vjeçari, babai i dy fëmijëve ishte nisur në aksionin antikanabis së bashku me 4 efektivë të tjerë, mes tyre Shefi i Krimeve në Lezhë dhe humbi jetën në krye të detyrës pas plumbit që mori në zemër nga 21-vjeçari Aldi Rama.