Lezhë, zjarri përfshin banesën në katin 10, përfundon në spital kryefamiljari

Zjarr në katin e 10 të një pallati në rrugën e Shtrausit në Lezhë.

Zjarri është shkaktuat nga rrjedhja e një bombole gazi.

Mësohet se kryefamiljari ka tentuar që ta fikë zjarrin, por më pas ka pësuar djegie në trup.

Ai është dërguar më pas në spital për mjekim.

Ndërkohë, policia dhe zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes.OraNews