Operohet Gjimshiti, një muaj larg fushave, humb 3 sfida të Kombëtares

Mes gëzimit të suksesit ndaj Hungarisë, ka pak trishtim për dëmtimin që pësoi në pjesën e parë të ndeshjes Berat Gjimshiti nga Presheva e Shqipërisë së Epërme Verilindore.

Mbrojtësi u largua nga fusha e lojës pa kaluar 30 minuta për shkak të një frakture në parakrah.

Dhe nuk ka asnjë lajm ngushëllues për gjendjen e tij. Gjimshiti iu nënshtrua një operacioni mëngjesin e së hënës dhe mbrojtësi kuqezi do të rikthehet në fushë vetëm pas 30 ditëve, pra një muaj mungesë.

Një mungesë e madhe për Kombëtaren shqiptare jo vetëm për sfidën ndaj Polonisë, por edhe për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të nëntorit, kundër Anglisë dhe Andorrës.

Mbrojtësi është titullar i padiskutueshëm dhe Reja do të duhet të gjejë zëvendësin e duhur.

(BalkanWeb)