Shorti me eliminim në Ligën e Kampioneve, Mesi përballë Kristiano Ronaldos PSG-M.Utd

Ndeshjet do të luhen më 15/16 shkurt dhe 22/23 shkurt vajtja dhe 8/9 mars dhe 15/16 mars kthimi.

Nuk ka rregull goli jashtë fushe dhe ndeshjet që në dy përballje mbeten në barazim për golat e shënuar në shtëpi e në transfertë, atëherë shkohet në shtesa e më pas në penallti.