Vritet Astrit Ademaj, kandidati për kryetar të Pejës nga PDK

Dy persona janë vrarë sonte te shkolla Ekonomike në Pejë.

Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se të vrarë kanë mbetur Astrit Ademaj, kandidati për kryetar të komunës së Pejës nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dhe Bleart Kadriaj.

Dyshohet se i plagosur rëndë ka mbetur edhe vëllau i tij.

RTK