Fundi i syzeve të leximit?

Administrata e Ushqimit dhe Barnave në SHBA (FDA) është duke shqyrtuar një ilaç që hidhet me pikatore në sy dhe... »

PANDEMIA COVID-19: FUNDI PO AFROHET

Shkruan: Dr. Pashko R. Camaj, Doktor i Shkencave të Shëndetit Publik * Teksa i afrohemi një vjetorit të shpërthimit të... »

Urime Vetëvendosjes!

Nga Ruben Avxhiu Urimet më të mira për Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje. Një parti që premton ndryshime, një frymë... »

VOTA PËR NDRYSHIME E FORCON MIQËSINË ME AMERIKËN

-Presidentët amerikan nuk deklarohen, por Biden do të preferonte Zonjën Osmani dhe Zotin Kurti në qeverisje të Kosovës MA. AGIM ALIÇKAJ                                           LETRA... »

Një prozë e panjohur e Faik Konicës

MENDIMET E FILOPIMIN TRUKULESKUT Sevdai KASTRATI Poligloti dhe eruditi Faik Konica është, pa dyshim, një prej shkrimtarëve të rrallë në... »