POLITIKË - ILLYRIA - Page 17 POLITIKË - ILLYRIA - Page 17

Presidenti i PPE-së u bën thirrje shqiptarëve: Nëse e doni ndryshimin, votoni për ndryshim

Tiranë, 21 prill 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim online me drejtues të grupit... »

Partia Konservatore britanike pret fitoren e Partisë Demokratike në Shqipëri

Tiranë, 19 prill 2021 – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e nisi këtë të hënë me një komunikim online... »

Basha tek ish-Këneta në Durrës: Do e përshpejtojmë Rindërtimin!

Kemi sot gati ekipin e urbanistëve, arkitektëve e inxhinierëve më të zotë që ka Shqipëria Kreu i PD, Lulzim Basha... »

Gjonaj takime me banorë të Njësisë 7 në Tiranë: Mandati i tretë që reformat të mos ndalen

Kandidatja për deputete e PS në Tiranë, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka vijuar turin e takimeve elektorale në Njësinë... »

Osmani e Abdixhiku diskutojnë për temat me interes nacional

Prishtinë, 12 prill 2021 – Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot  në takim kryetarin e Lidhjes Demokratike të... »

Shteti në shërbim të Partisë Socialiste? – Edi Paloka denoncon duke zbuluar mesazhin

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në Durrës, Edi Paloka, ka akuzuar ish-drejtorin e Aluiznit në Durrës, Arben Isakun, se u... »

PD padit në SPAK, Ramën, Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë për 110 mln euro të Beketit

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, IVI KASO Çështja e 110 milionë eurove të humbura në gjyqin me Bechetin për interesin personal... »

Gashi: Deputetët e LDK-së po përballen me presione e shantazhe

Prishtinë, 4 prill 2021 – Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se deputetët... »

Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit

Prishtinë, 3 prill 2021 – Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit... »

Konjufca: Kurti e Osmani garantuan se ligjin për zgjedhjet do ta negociojnë me opozitën

Prishtinë, 3 prill 2021 – Ushtruesi i detyrës së presidentit të Kosovës, Glauk Konjufca, përmes një deklarate për media tha... »

Kurti: Zgjedhja e Vjosa Osmanit presidente, pastaj reforma zgjedhore

Prishtinë, 3 prill 2021 – Kryeministri Albin Kurti ka thënë se reforma zgjedhore do të nisë menjëherë pas zgjedhjes së... »

Kurti kërcënon sërish opozitën me zgjedhje të parakohshme

Prishtinë, 3 prill 2021 – Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherësh kryeministër i Kosovës, e ka kërcënuar përsëri opozitën... »

Opozita në Kosovë: Kurti dëshiron ta çojë vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme

Prishtinë, 2 prill 2021 – Tri partitë opozitare shqiptare në Kuvendin e Kosovës kërkojnë tërheqjen nga procedura të projektligjit për... »

Opozita e quan shantazh nismën për ndryshimin e Ligjit për Zgjedhjet

Prishtinë, 2 prill 2021 – Partitë opozitare në Kosovë – Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca... »

Kurti e kërcënon opozitën me zgjedhje të tjera të jashtëzakonshme

Prishtinë, 2 prill 2021 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, kërcënoi opozitën se vendi do të shkojë në zgjedhje të... »

PDK-ja nuk e mbështet kandidaturën e Vjosa Osmanit për presidente

Prishtinë, 31 mars 2021 – Partia Demokratike e Kosovës (PDK) rikonfirmon qëndrimin kundër zgjedhjes së Vjosa Osmanit për president të... »

AAK nuk do të marrë pjesë në votimin e Vjosa Osmanit për presidente

Prishtinë, 30 mars 2021 – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, bëri të ditur se deputetët... »

LDK do të marrë pjesë në votimin për presidentin e Kosovës

Prishtinë, 30 mars 2021 – Lidhja Demokratike e Kosovës vendosi të martën që të marrë pjesë në votimin për zgjedhjen... »

Të gjithë e synojnë pushtetin në komunën e Preshevës

Preshevë, 30 mars 2021 – Partia Alternativa për Ndryshim që dhëhiqet nga kryetari aktual i komunës, Shqiprim Arifi, fitoi bindshëm... »

Kryesia e LDK-së është pro pjesëmarrjes në seancën e votimit për President

Prishtinë, 29 mars 2021 – Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) është pro pjesëmarrjes së deputetëve të kësaj partie... »

Lista Serbe i drejtohet Gjykatës Kushtetuese për Qeverinë e re të Kosovës

Prishtinë, 29 mars 2021 – Lista Serbe paraqiti të hënën një ankesë në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës, për, siç tha,... »

Debatet rreth censusit në Maqedoninë e Veriut

Embed share Debatet rreth censusit në Maqedoninë e Veriut Embed share The code has been copied to your clipboard. width... »

Intervista e 2012/ Dritëro Agolli: Përse firmosa Rezolutën Çame

Ishte vitit 2012, viti i 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë dhe në Kuvend shkonte Rezoluta për Çamërinë. Ashtu si... »

MM: S’e bëjmë dot policimin ajror, pasi kushton miliona euro (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 6) Bisedoi:... »

Kodheli: Avionët e drogës nuk kapen pasi mungojnë radarët primarë (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 5) Bisedoi:... »

Terrorizmi, Kodheli: Fatkeqësisht trevat shqiptare janë burim i luftëtarëve të huaj (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 4) Bisedoi:... »

MM: Shqipëria monitoron, as i shet, as i fal armë Kosovës, kurse për kurdët e kërkoi SHBA (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 3) Bisedoi:... »

Kodheli: Rusia rrezik, kurse Shqipëria e shqiptarët garant të paqes në Ballkan (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 2) Bisedoi:... »

Kodheli: NATO-ja nuk e vendos mbrojtjen raketore në Shqipëri (zë)

Intervistë e ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara (Pjesa 1) Bisedoi:... »

Çipa: Ligji për Kufirin, kyç për kontrollin e krimit dhe terrorizmit (zë)

Intervistë e zëvendësministrit të Brendshëm, Stefan Çipa dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara Ministria e Brendshme... »