POLITIKË - ILLYRIA - Page 18 POLITIKË - ILLYRIA - Page 18

Integrimi, Parlamenti do të mblidhet të hënën për të votuar tre ligjet

Dy muaj pasi është djegur mundësia që Shqipërisë t’i hapej drita jeshile për të marrë statusin e vendit kandidat për... »

Rama takon përfaqësues të LGBT: Jam pro të drejtës së bashkëjetesës

Kryesocialisti thyen tabutë e shoqërisë konservatore shqiptare – Pinderi dhe Karaj: Komuniteti ynë ka pritshmëri të larta nga PS  ... »

Nishani kërkon bashkëpunim ushtarak në Ballkan

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani foli në Konferencën e 7-të të Nismës së Shefave të Shtabeve të Përgjithshëm të ushtrive... »

Idrizi: Fuqizimi i PDIU-së, fuqizimi i zërit tuaj në Kuvend

PDIU e hapi fushatën në qytetin monumental të Beratit duke bërë prezantimin e parë të kandidatëve të saj për zgjedhjet... »

PD-PS injorojnë ndërkombëtarët, drejt zgjedhjeve me KQZ të cunguar

Klasa politike i kanë neglizhuar thirrjet e përsëritura të faktorit ndërkombëtar për të gjetur zgjidhje që garantuese të plotësimit të... »

Politika luan “ping-pong” me tre ligjet e integrimit

Ligji për Gjykatën e Lartë, ligji për Administratën Publike dhe Rregullorja e Kuvendit janë përcaktuar që në “Opinionin” e vitit... »

Edi Rama apo Ilir Meta – nuk janë dakord kush do të bëhet kryeministër

Ambicia e Ilir Metës për karrigen e kryeministrit është konsideruar si një ndër shkaqet e prishjes së marrëveshjes së koalicionit... »

Partitë shkelin Kodin Zgjedhor, fushatë elektorale jashtë çdo kontrolli

Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë jep alarmin – Deri më tani, KQZ nuk ka ndërhyrë duke e lënë të lirë zhvillimin... »

PD-PS gara për të bërë biznesmenët deputetë

Zgjedhjet 2013 – Socialistët me 20 sipërmarrës, demokratët me 10   Nga Aristir Lumezi Zgjedhjet e 23 qershorit veçohen dhe... »

Topi: Do fitojmë dy deputetë në Durrës

FRD takim me banorët e Komunës Xhafzotaj të Durrësit Drejtues të Frymës së Re Demokratike zhvilluan një takim zgjedhor me... »

Aleanca Kuq e Zi ankohet për bllokadë totale nga media

Një nga partitë e reja që po konkurrojnë jashtë dy kampeve kryesore të politikës shqiptare ka kohë që ankohet se... »

“Autobusi i Rilindjes” niset nëpër Shqipëri

Nga Vlora në Berat, Edi Rama ka në plan të udhëtojë në mbarë vendin deri në ditën e fitores “Autobusi... »

Partia Demokratike hapi fushatën zgjedhore

Berisha: Deputetët janë të qytetarit, jo të partive Në tribunën qendore përpara ndërtesës së Universitetit Politeknik, përveç deputetëve të Tiranës,... »

Pashaj largohet nga Aleanca Kuqezi

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Kuqezi, Muslym Pashaj ka zyrtarizuar dorëheqjen nga kjo forcë politike. I kontaktuar nga Top Channel,... »

Ish-kryeministri Fatos Nano bën fushatë për kandidatin e pavarur Arben Malaj

 Del për herë të parë në veprimtari politike që kur humbi garën presidenciale vitin e kaluar:  Votë për socialistët e... »

Egin Ceka jep dorëheqjen si diplomat: Rama dhunoi me fjalë dhe fizikisht

Në Shqipëri, Komisioni Hetimor i Kuvendit po dëgjon dëshmitë mbi incidentin e 24 prillit në Vjenë – Rama dhe bashkëorganizatori... »

Topalli fton PS-në ta mbyllë Kuvendin me votë për eurointegrimin

Kryetari i deputetëve socialistë Gramoz Ruçi thotë se “topi” është në dorë të shumicës qeveritare Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli... »

Spahiu: Largim Berishës, por jo kryeministër Ramën

“Aleanca Kuq e Zi” manifestoi në Tiranë në Ditën e 1 Majit   “Aleanca Kuq e Zi” po manifeston prej... »

Kongresi Amerikan diskuton mbi marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Kosova dhe Serbia – shtegu drejt paqes: A po ndryshon qasja amerikane ndaj Çështjes Shqiptare në Ballkan?   Nga Faton... »

Incident në Vjenë gjatë takimit të kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama me emigrantët dhe studentët shqiptarë

Berisha: Hetim goditjes nga Rama të diplomatit Ceka – “Diplomati që t’i e përdor si mitingash, që e përdor për... »

Aleanca Kuq e Zi del e vetme në zgjedhje

Edi Rama nervozohet, kalon në fyerje: AK, sorrë e pushtetit – Spahiu një xhuxhmaxhuxh i Saliut Kryetari i Aleancës Kuqezi,... »

KQZ “katandiset” me 4 anëtarë

Anëtari i partisë greke i bashkangjitet bojkotimit të Partisë Socialiste   Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pësoi një tjetër tronditje pasi... »

Llalla: Nuk ka raste terrorizmi ndërkombëtar apo islamik në Shqipëri

Intervistë e Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë, z.Adriatik Llalla dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara të... »

Sali Berisha: E nisët me Dushan Mugoshën e mbyllët me Boris Tadiçin

Kryeministri reagon në Facebook për krijimin në Shkodër të aleancës së majtë   Kryeministri Sali Berisha nuk ka vonuar t’u... »

Opozita po zyrtarizon bashkimin kundër Sali Berishës

Edi Rama dhe Ilir Meta firmosin paktin në Shkodër – Të pranishëm eurodeputetja sllovene Tanja Fajon dhe ish-presidenti i Serbisë,... »

Bumçi: Marrëveshja historike me Serbinë, i hap rrugë njohjes së Kosovës

Intervistë e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Aldo Bumçi dhënë gazetës “Illyria” të komunitetit shqiptaro-amerikan në Shtetet e Bashkuara të... »

Teksti i Marrëveshjes Kosovë – Serbi

  Bruksel, 19 prill – Sot është nënshkruar Marrëveshja ndërmjet Kosovës e Serbisë. Nënshkrimin, me iniciale e kanë bërë kryeministri... »

Kosova, temë kryesore në pragfushatën zgjedhore

Të gjitha partitë në Shqipëri qofshin në opozitë apo qeveri i japin mbështetjen e vazhdueshme Kosovës – Opozita premtoi marrëdhënie... »

Haradinaj, rizgjidhet në krye të AAK-së

Ramush Haradinaj është rizgjedhur kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin e Gjashtë Zgjedhor të kësaj partie. I... »

Listat e kandidatëve, Sequi: Presim përfaqësimin prej 30% të femrave

TIRANË- Teksa pritet që partitë politike të shpallin sot listat për deputetë, kreu i prezencës së Bashkimit Evropian në Tiranë... »