HOMEPAGE - Sport (1) - ILLYRIA - Page 2 HOMEPAGE - Sport (1) - ILLYRIA - Page 2

Djali i Shqipërisë Taulant Xhaka, tërhiqet nga Kombëtarja e futbollit

Letra nga Taulant Xhaka: Vendimi më i vështirë, t’i jap fund karrierës me Kombëtaren Të nderuar tifozë , futbollistë, dashamirës... »

Reja & Cikalleshi: Anglia, ndeshje e vështirë, por erdhëm për të marrë rezultat

Trajneri i ekipit Kombëtar, Edoardo Reja dhe futbollisti Sokol Cikalleshi kanë dalë mbrëmjen e sotme në konferencën zyrtare për mediat... »

Kombëtarja zhvillon seancën e fundit stërvitore para nisjes për në Angli

Ekipi ka zhvilluar një seancë të fundit në kompleksin Tropikal në Durrës, ku kanë marrë pjesë të gjithë lojtarët Kombëtarja... »

Veseli: Kemi edhe pak shanse dhe do të japim maksimumin tonë për në Katar

Kombëtarja ka nisur që prej ditës së djeshme përgatitjet dhe stërvitjen në kuadër të dy ndeshjeve të fundit ndaj Anglisë... »

Reja: Impenjim maksimal Anglisë dhe Andorrës, luajmë të barabartë me këdo!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edoardo Reja ka dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare për media, në kuadër të dy... »

Reja shpall listën e lojtarëve kundër Anglisë dhe Andorrës për “Katar 2022”

Edoardo Reja, trajneri i Kombëtares shqiptare ka bërë publike ditën e sotme listën me 24 lojtarët e grumbulluar për dy... »

Beqiri shkruan historinë në Serbi, shkon në gjysmëfinale të Botërorit të boksit

Në ndeshjet e mbyllur para pak minutash, Beqiri mposhti në çerekfinale jordanezin Zejad Eashash në duelin e peshave 67-71 kg.... »

Fundjavë pozitive e kuqezinjve në Turqi, Hungari, Austri, Angli

Fundjava që sapo lamë pas ka qenë mjaft pozitive për një pjesë të legjionarëve kuqezi, të cilët kanë bërë paraqitje... »

Ekipi i boksierëve të Shqipërisë pritet me fyerje e fishkëllima në Beograd

Beograd, 25 tetor 2021 – Kampionati Botëror i Boksit u hap zyrtarisht të dielën, më 24 tetor, në Beograd dhe... »

Dënohet ashpër pengimi i boksierëve të Kosovës që tëmarrin pjesë në kampionatin Botëror në Beograd

Lozanë /Prishtinë, 25 tetor 2021 – Asociacioni Ndërkombëtar i Boksit, AIBA, dhe autoritetet e Kosovës kanë reaguar ndaj vendimit të... »

Gol sërish, ja paraqitja e Armando Brojës me Southampton (Video)

Në Premier League pati emocione dhe ndeshje plot me gola. Ishte sërish dita e Armando Brojës që shkëlqeu në të... »

FIFA dënon Shqipërinë me 150 mijë Franga zvicerane dhe 1 ndeshje pa shikues në stadium për incidentet kundër Polonisë

Federata Shqiptare e Futbollit është njohur mbrëmjen e sotme me vendimin e marrë nga Komiteti Disiplinor i FIFA-s, në lidhje... »

KM Kurti: Bashkimi? Ne politikanët le të ndjekim vullnetin e qytetarëve tanë

Kryeministri Albin Kurti në Shkodër për ndeshjen e Ligës Unike të Basketbollit Shqipëri-Kosovë, Vllaznia-Prishtina. Ai u prit nga kryebashkiakja e... »

Tjetër mungesë për Kombëtaren, edhe Gjasula rezulton pozitiv me Covid-19

Shqipërisë i mungojnë edhe Bekim Balaj dhe Berat Gjimshiti të dëmtuar, Endi Çekiçi i skualifikuar dhe Sokol Cikalleshi gjithashtu me... »

22 mijë shikues në “Air Albania” për Kombëtaren e Shqiptarëve kundër Polonisë, Reja me katër ndryshime në formacion

Shqipëria luan një nga ndeshjet më të rëndësishme të viteve të fundit, pasi do të presë Poloninë në “Air Albania”,... »

Reja: Broja shpërthyes, çan lojën kur hyn gjatë ndeshjes, ja plani me polakët

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edy Reja shfaqet në konferencën për shtyp njê ditë nga finalja e madhe, duhet ta quajmë... »

Broja sërish i jep 3 pikët Kombëtares së Shqiptarëve kundër hungarezëve

Armando Broja u bë sërish heroi i Kombëtares. 20-vjeçari hyri si zëvendësues duke shënuar golin e fitores ndaj Hungarisë, që... »

Trajneri Reja dhe kapiteni Berisha: Me Hungarinë të luajmë për të mbajtur gjallë ëndrrën e kualifikimit

Shqipëria do të luajë nesër në mbrëmje një nga dy sfidat më të rëndësishme të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit... »

12 shqiptarë luajtën në ndeshjen Zvicra – Finlanda, U17

Ndeshja për kualifikim në Kampionatin Evropian në kategorinë U17, mes Zvicrës dhe Finlandës u mbyll baras 1-1. Rezultati nuk bën... »

Hysaj: Jemi gati për dy sfidat, luajmë për 6 pikë me Hungarinë dhe Poloninë

Kombëtarja shqiptare po përgatitet intensivisht për dy nga ndeshjet më të rëndësishme të kualifikueseve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” ndaj... »

Uzuni dhe Bare: Bashkë për të arritur objektivat, e duam vendin e dytë

Dy futbollistët e Kombëtares shqiptare, Keidi Bare dhe Myrto Uzuni kanë dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat,... »

Ja djemtë e Kombëtares së Shqiptarëve për përballjet me hungarezët dhe polakët

Trajneri Edi Reja shpalli listën e lojtarëve kuq e zinj për ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Katar 2022” Trajneri i Kombëtares... »

Lindon Selahi po rigjen formën e mirë, shënon golin e parë në kampionatin kroat

Një tjetër lojtar i Kombëtares shqiptare ka gjetur rrugë e rrjetës këtë fundjavë. Pas Nedim Bajramit, i cili ka shënuar... »

Uzuni perfekt me Ferencvaroshin në Hungari: Asist, gol dhe 11-metërsh

Myrto Uzuni po kthehet në një nga protagonistët kryesorë të ekipit hungarez të Ferencvarosh, teksa ditën e diel ka zhvilluar... »

Florian Marku pasi rrahu Prodanin, mori titullin botëror në peshat e mesme

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka triumfuar ndaj kundërshtarit të tij ukrainas, Maxim Prodan, në meçin që u zhvillua për plot... »

Shqipëria U-17 / Flasin futbollistët e rinj: Kombëtarja, dëshirë e bërë realitet

Kombëtarja shqiptare e 17-vjeçarëve, pas ndeshjes që zhvilloi ditën e mërkurë kundër bashkëmoshatarëve të Kosovës, ka zhvilluar këtë të enjte... »

FIFA dënon Hungarinë për racizëm, ndaj Shqipërisë luhet pa tifozë në Budapest

Një lajm fantastik për Shqipërinë. Kuqezinjtë do të luajnë ndaj Hungarisë pa tifozë në “Puskas Arena” në një ambient shumë... »

Uzuni shënoi 6 gola në Kupë për Ferencvaroshin

Edhe pse ndaj një rivali tepër modest si Hatvan i kategorisë së tretë hungareze, Myrto Uzuni praktikisht fiton i vetëm... »

Vashat 17-vjeçare synojnë fitore me Malin e Zi dhe Azerbajxhanin

Kombëtarja shqiptare U-17 për femra ka nisur që prej ditës së mërkurë grumbullimin dhe stërvitjet intensive në kompleksin “Tropikal” në... »

KM Rama: Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, pjesë e Ushtrisë shqiptare

Në mbledhjen e parë të qeverisë, pas publikimit të fotos zyrtare, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë me dije... »