Berisha kundër Berishës

Një nga gjërat më interesante në vitet e fundit të politikës shqiptare ka qenë mënyra sesi socialistët duke pasur disa... »

PDIU çel zyrtarisht fushatën

Mes qindra e mijëra mbështetësve, Partia Drejtësi, Integrim, Unitet ka çelur pasditen e djeshme zyrtarisht fushatën duke prezantuar 140 kandidatët... »

Konferenca ndërfetare në Kosovë

Mblodhi prijës fetarë dhe të komuniteteve nga e gjithë bota për të rënë dakord për arritjen e mirëkuptimit të ndërsjellë... »

SHBA kujton të rënët në luftra

    Në Shtetet e Bashkuara sot është Dita e të Rënëve, një ditë pushimi në të cilën vendi përkujton... »

Si nuk hypi Faja n’fik?

Nganjehere, rralle, teper rralle kryeopozitari Rama, qe e synom me domosdo, dhe gati e ka bere fakt te kryer marrjen... »

Enveri ekber

Është interesant aspekti fetar në historinë e Enver Hoxhës dhe të Shqipërisë. Babai i Enver Hoxhës ishte hoxhë. Ishte një... »

Kosova nderon viktimat e Holokaustit

Me një psalm dedikimi për shtëpinë, ku lartësohet Zoti që ka ngritur dhe frymëzuar njeriun, për mbijetesë, nisi fjalën e... »

Si Barack Obama?

Amerikanët janë të ndarë për Presidentin Barack Obama. Shumica e tyre e votuan për president por numrat janë barazuar përsëri... »