SHOW/BIZ - ILLYRIA - Page 2

Shqiptarja Nensi Dojaka fiton çmimin më lakmuar për stilistët e rinj në industrinë e modës

Nga Ruben Avxhiu Nensi Dojaka, një stiliste shqiptare 28-vjeçare është fituese e Çmimit “2021 LVMH” për talentet e reja. Ky... »

Aktori i njohur turk vallëzon me flamurin shqiptar

Burak Yoruk është një nga aktorët më të kërkuar në Turqi. Ai ka luajtur në disa seriale të njohura televizive,... »

Dua Lipa bën shenjën e shqiponjës në Kalanë e Krujës

Prej disa ditësh në Shqipëri ndodhet artistja e njohur me famë botërore Dua Lipa. Ajo mbetet një yll botëror, dhe... »

Ermal Meta do të mbajë në Shqipëri koncertin e tij të parë pas pandemisë

Tiranë, 25 qershor 2021 – Këngëtari shqiptar me famë ndërkombëtare në Itali, Ermal Meta, ka zgjedhur që koncertin e tij... »

Anxhela Peristeri në finale e “Eurovisionit”, pret mbështetjen e të gjithë shqiptarëve

Prishtinë, 22 maj 2021 – Në Rotterdam të Holandës të shtunën në mbrëmje mbahet nata finale e festivalit “Eurovision”. Në... »

Dy këngëtarë shqiptarë në mbrëmjen finale të “Eurovisionit”

Dy këngëtarë shqiptarë janë kualifikuar për mbrëmjen finale të festivalit të këngës “Eurovision”. Këngëtarja shqiptare Anxhela Peristeri e përfaqëson Shqipërinë,... »

Dua Lipa fiton dy çmime “Brit Awards”

Londër, 12 maj 2021 – Artistja shqiptare Dua Lipa është shpallur fituese e dy çmimeve “Brit Awards”. Ajo e ka... »

Taylor Swift nderohet me çmimin “Global Icon”

Londër, 10 maj 2021 – Të marën, më 11 maj, në Londër do të zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve... »

Rita Ora mrekullohet me muralin e saj në Ferizaj

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora, e ka shpërndarë në Instastory fotografinë e një ndërtese në Ferizaj, ku është... »

DMX, artisti i njohur muzikës rap, i bashkohet valles në dasmën shqiptare (VIDEO)

DMX, një këngëtar i muzikës rap, i njohur për muzikën, aktrimin në filma si dhe për Vdiq sot në moshën... »

Pamje mahnitëse të Shqipërisë në videon e re të Shkurte Fejzës

Shkurte Fejza ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Bilbili i këngës shqipe vazhdon të jetë shumë aktive... »

Dua Lipa fiton çmimin Grammy për Albumin Më Të Mirë, në muzikën pop

Artistja e njohur shqiptare, Dua Lipa, është padyshim njëra ndër më të suksesshmet tashmë. Gjatë mbrëmjes së djeshme (e e... »

Lista e plotë e fituesve në “Golden Globes 2021″

Drama “Nomadland” dhe komedia “Borat Subcendent Moviefilm” fituan çmimet e nderit në Golden Globes të dielën në një ceremoni kryesisht... »

Një Eurovizion për inat të Putinit – fiton këngëtarja trans nga Austria

Fishkëllehet Rusia, duartrokitet Ukraina dhe vërshojnë mesazhet në mbështetje të tolerancës dhe lirisë Festivali Eurovizionit është më shumë politikë se... »

Humbja e Gandolfinit pritet me pikëllim

Aktori amerikan i filmit dhe i televizionit, i cili do të mbahet mend për rolin e tij si bosi mafioz... »

Samanta Karavella fiton “Top Fest 10”

Samantha Karavella është fituesja e “Top Fest 10” me këngën e saj “Loti i fundit”. Mes emocionesh, Samanta falenderoi bashkëpunëtorët... »

Aktori i ri shqiptar në shfaqjen e vlerësuar nga “Boston Globe”

“U linda në një kuti këpucësh, do të vdes në një kuti këpucësh”, janë fjalët e B (luajtur nga aktori... »

Cannes: Palma e Artë për La vie d’Adele

Me dorëzimin e „Palmës së Artë“ dhe me çmime të tjera përfundoi në Cannes Festivali i 66-të i Filmit. Si... »

Armand Sallabanda, fotografi i talentuar shqiptar

Intervistë nga Iva Gjoni   Arti i fotografisë i ka fillesat në shekullin e IV-V para erës sonë. Dëshira për... »

Photographed in memory

(On Joan Collins and Albania)   By Ruben Avxhiu Fadil Berisha, an Albanian-American photograph of global reputation, had this week... »

1 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

2 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

3 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

4 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

5 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

6 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

7 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

8 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

9 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »

10 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nam cursus. Morbi ut mi. Nullam enim leo, egestas id, condimentum at,... »