HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 66 HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 66

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 360 raste të reja dhe 6 viktima në 24 orët e fundit

NJOFTIMI NGA MINISTRIA E SHËNDETËSISË COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3342 testime, 534 të shëruar, 360 raste të reja dhe 6... »

Ndërroi jetë nga COVID-19 gazetarja Anila Dushi

“Kam besuar që në fillim se covid 19 është një Luftë Botërore. Kam dëgjuar mjaft nga ata qe e kanë... »

SHBA-ja dërgon luftanije në Detin e Zi

Ndërsa rriten tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës Javën e ardhshme, Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë dy anije luftarake në... »

Shqipëri, rikthehet normaliteti në Aeroportin “Nënë Tereza”

Në Shqipëri, Aeroporti i vetëm ndërkombëtar i vendit, “Nënë Tereza”, iu rikthye normalitetit pas dy ditësh bllokimi për shkak të... »

GOLGOTA E BLLACËS NË NJË MURAL KUJTESE

Ky monument kujtese po ngrihet mu në vendin ku para 22 viteve njeriu i shkulur kosovar ndodhej në paanësinë e... »

“Dekriminalizimi”, prokuroria has pengesa në hetimet jashtë vendit

Tiranë, 8 prill 2021 – Në Shqipëri Prokuroria e Përgjithshme ka nisur proçedurat për verifikimin e 30 kandidatëve për deputetë... »

PD padit në SPAK, Ramën, Agaçin dhe zyrtarë të tjerë të lartë për 110 mln euro të Beketit

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, IVI KASO Çështja e 110 milionë eurove të humbura në gjyqin me Bechetin për interesin personal... »

Zvicra heq Shqipërinë nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë infektimi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Shqipëria është hequr nga lista e vendeve me rrezikshmëri të lartë... »

Qeveria e Kosovës do ta hartojë planin për mbështetje të ekonomisë

Prishtinë, 7 prill 2021 – Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve në Qeverinº e Kosovës, Hekuran Murati, në një konferencë... »

Greva e kontrollorëve të fluturimit e bllokon Aeroportin e Tiranës

Tiranë, 7 prill 2021 – Të mërkurën janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, në Shqipëri. Bllokimi do... »

Palmer: Ambasadorja Kim ka qenë e qartë, kandidatët duhet të jenë të besueshëm

Tiranë, 6 prill 2021 – Zëvendës-ndihmës Zekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, I ka mbështetur plotësisht deklaratat e ambasadores amerikane... »

Vjosa Osmani e pranon zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës

Prishtinë, 6 prill 2021 – Vjosa Osmani e ka marrë sot zyrtarisht detyrën e Presidentes së Republikës së Kosovës, në... »

Meta i shkruan Gjykatës Kushtetuese: Audituesit privatë cenojnë veprimtarinë e KLSH-së

Meta i shkruan Gjykatës Kushtetuese: Audituesit privatë cenojnë veprimtarinë e KLSH-së Tiranë, 5 prill 2021 – Presidenti I Shqipërisë, Ilir... »

Kryetari i Tuzit, Nik Gjeloshaj, akuzohet për veprën penale “thirrje për rezistencë“

Podgoricë, 5 prill 2021 – Prokuroria Themelore në Podgoricë ka dorëzuar të hënën në Gjykatën Themelore të këtij qyteti aktakuzë... »

Ilir Sela dhe historia e tij e suksesit

Uashington, 5 prill 2021 – Një imigrant shqiptar nga Dibra e Maqedonisë së Veriut ka krijuar një aplikacion që u... »

New York: Vaksinimi për komunitetin shqiptar në Qendrën Kulturore Islamike Shqiptare në Staten Island

Një nga 18 pikat e vaksinimit të instaluara nga shteti do të hapet të enjten në Qendrën Kulturore Islamike Shqiptare... »

Në Kosovë, mbyllen lokalet hoteliere dhe shkollat, ndalohet qarkullimi gjatë natës

Prishtinë, 5 prill 2021 – Qeveria e Kosovës miratoi të hënën masa të reja për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.... »

Kurti kërkon vazhdimin e gërmimeve në Kizhevak të Serbisë

Prishtinë, 5 prill 2021 – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri të ditur se ka pranuar informacione se eshtrat e... »

Presidentja Osmani zotohet se do të bashkëpunojë ngushtë me të gjitha partitë

Prishtinë, 4 prill 2021 – Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e pranoi detyrën e saj nga kryetari i Kuvendit, Glauk... »

Ambasadori amerikan e uron Presiddenten Vjosa Osmani

Prishtinë, 4 prill 2021 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka uruar presidenten... »

Në Kuvendin e Kosovës vazhdon votimi për zgjedhjen e presidentit

Prishtinë, 4 prill 2021 – Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon seanca e jashtëzakonshme për zgjedhjen e presidentit të vendit.... »

Presidenti Meta uron shqiptarët për Pashkë: Vendi ka nevojë për shpresë, që shqiponjat të kthehen në folenë e tyre

Presidenti i vendit Ilir Meta ka uruar besimtarët katolikë dhe mbarë shqiptarët për festën e Pashkëve. Meta shprehet se vendi... »

Imzot Frendo: Ëndrra e Jezusit edhe ëndrra jonё pёr njё Shqipëri më tё bukur

Imzot George Frendo: t’ia dëshmojmë mesazhin e Jezu Krishtit tё Ngjallur personave që po vuajnë për shkak të përhapjes së... »

Ndërpritet seanca e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit

Prishtinë, 3 prill 2021 – Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit... »

SHBA u bën thirrje deputetëve të sigurojnë kuorumin për zgjedhjen e presidentit

Prishtinë, 3 prill 2021 – Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që... »

Kosova midis zgjedhjes së presidentit dhe zgjedhjeve të reja

Prishtinë, 3 prill 2021 – Seanca e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit u thirr... »

Kurti: Zgjedhja e Vjosa Osmanit presidente, pastaj reforma zgjedhore

Prishtinë, 3 prill 2021 – Kryeministri Albin Kurti ka thënë se reforma zgjedhore do të nisë menjëherë pas zgjedhjes së... »

SHBA: Një oficer policie vdes pas një sulmi me automjet pranë Kapitolit

Një person përplasi një makinë në një barrikadë pranë Kapitolit të Shteteve të Bashkuara të premten pasdite, duke plagosur dy... »

Kuvendi i Kosovës e çon në procedurë të rregullt Projektligjin për Zgjedhjet

Prishtinë, 2 prill 2021 – Projektligji për Ndryshime dhe Plotësime të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme në Kosovë do të... »

Opozita në Kosovë: Kurti dëshiron ta çojë vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme

Prishtinë, 2 prill 2021 – Tri partitë opozitare shqiptare në Kuvendin e Kosovës kërkojnë tërheqjen nga procedura të projektligjit për... »