POLITIKË - ILLYRIA - Page 4 POLITIKË - ILLYRIA - Page 4

SHBA dënon dhunën në protestën e Sali Berishës për të marrë selinë

Escobar: Nuk merret me dhunë kryesia e partisë Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi... »

Berisha për përjashtimin e tij nga PD: Është njëlloj si të ngrihen të vdekurit politikë e të thonë se këta të tjerët nuk janë gjallë

Tiranë, 11 janar 2022 – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka reaguar lidhur me vendimin e Kryesisë së Partisë Demokratike... »

PD përjashton përgjithmonë themeluesin Berisha dhe ish-presidentin Nishani

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË     Pas sulmit të dhunshëm dhe të parapërgatitur të 8 Janarit mbi Selinë... »

Basha mbledh Kryesinë e PD-së në 18:30

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi njoftoi: Te nderuar anëtarë të Kryesisë, Sot në orën 18:30, me kërkesë të... »

Alibeaj: Berisha u kthye në vendin e krimit, vazhdon të nxisë dhunë

Tiranë, 9 janar 2022 – Nënkryetari i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka deklaruar se ish-kryeministri Sali Berisha u kthye sot... »

Rama nxit demokratët kundër Berishës dhe Bashës: Ata po e shkatërojnë opozitën në Shqipëri

Tiranë, 9 janar 2022 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka bërë thirrje anëtarësisë së Partisë Demokratike që të... »

Berisha: “Diversiteti i veprimeve tona nuk do të njohë kufi”

Tiranë, 8 janar 2022 – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, tregoi si të do të veprohet më tej për marrjen... »

Basha: Berisha e çau partinë përgjysmë, për ta mbajtur Ramën në pushtet

Tiranë, 8 janar 2022 – Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike që kontestohet nga mbi 40 mijë anëtarë të partisë,... »

Basha: “SHBA nuk do të bashkëpunojë me një parti që drejtohet nga një person ‘non grata’”

Tiranë, 29 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk... »

PAI njofton për prishjen e koalicionit qeverisë me Lëvizjen Vetëvendosje

Prishtinë, 27 dhjetor 2021 – Partia e Ashkalinjve për Integrim (PAI) e ka prishur koalicionin qeveritar me Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë... »

Berisha kërkon që Basha ta lirojë zyrën deri më 5 janar, Basha e shpërfill kërkesën

Tiranë, 23 dhjetor 2021 – Anëtarët e Komisionit të Rithemelimit të PD-së, strukturës së ngritur nga Kuvendi i 11 dhjetorit... »

Publikohen rezultatet e referendumit për shkarkimin e Bashës, vetëm 306 vota kundër

Tiranë, 19 dhjetor 2021 – Komisioni i Rithemelimit të PD-së ka publikuar shifrat zyrtare të referendumit të mbajtur dje për... »

Basha: Qëllimi ynë, një PD e fortë dhe rrëzimi i Ramës

Tiranë, 19 dhjetor 2021 – Kreu i PD-së Lulzim Basha, i është drejtuar me një mesazh anëtarëve të Kuvendit Kombëtar.... »

Mesazhi i Bashës, një ditë pas Kuvendit: Zgjodhëm të ardhmen…

Tiranë, 19 dhjetor 2021 – Një ditë pas Kuvendit Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha e ka postuar në rrjete sociale... »

Basha e shpërfill referendumin e Berishës: PD sot e ka pasur vetëm një aktivitet, Kuvendin Kombëtar

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e shpërfilli refrendumin për shkarkimin e tij nga pozita... »

Berisha: Mbi 44 mijë demokratë votuan pro shkarkimit të Bashës

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi se anëtarësia e Partisë Demokratike ka votuar në referendum pro shkarkimit... »

Kuvendi i ftuar nga Basha shkarkoi Berishën dhe mbështetësit e tij

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – NëTiranë përfundoi punimet shtatë-orëshe Kuvendi i Partisë Demokratike, i thirrur  nga Lulzim Basha. Basha mblodhi... »

Kadilli: PD në prag të ndarjes. As Basha e as Berisha s’janë zgjidhje

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Ish-kandidati për kryetar të PD-së Fatbardh Kadilli mbajti pasditen e së shtunës fjalën e tij... »

Dy rryma në PD, dy statute: Ndryshimet e Kuvendit të Bashës dhe të Kuvendit të Berishës

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Çdo dhjetor ishte festë për PD-në, në përkujtim të themelimit të kësaj partie, por këtë... »

Kuvendi i Bashës e miraton rezolutën që e shpall të pavlerë Kuvendin e Berishës

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike që u mbajt sot (e shtunë, 18 dhjetor), i ftuar... »

Shqipëri: Basha në Kuvend, Berisha në referendum – kundër njëri-tjetrit

Tiranë, 18 dhjetor 2021 – Në Shqipëri, Partia Demokratike e opozitës është vënë sot e gjitha në lëvizje për të... »

Mesazhi i Berishës, në prag të referendumit për shkarkimin e Bashës

Tiranë, 17 dhjetor 2021 – Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, u është drejtuar me një mesazh komisionerëve dhe anëtafrësisë së... »

Kryesia e PD-së zëvendëson kryetarët e 12 degëve që e mbështesin Berishën

Tiranë, 17 dhjetor 2021 – Një ditë përpara Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, të ftuar nga kryetari Lulzim Basha dhe... »

Kryemadhi: Edi Rama, koka e grupit kriminal, ideator e zbatues i skemës korruptive

Tiranë, 17 dhjetor 2021 – Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vijon denoncimet mbi aferën e inceneratorëve, duke e cilësuar kryeministrin... »

Basha: Ndihem i çliruar pasi e përjashtova Berishën nga grupi parlamentar

Tiranë, 17 dhjetor 2021 – Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë se ai është ende kryetar i PD-së,... »

Në Mal të Zi, memorandum mes partive të pakicave dhe disa partive tjera

Podgoricë,15 dhjetor 2021 – Të mërkurën në Podgoricë, drejtuesit e Lëvizjes Qytetare URA, Partisë Socialiste Popullore e Malit të Zi,... »

Berisha: I padrejtë interpretimi i kritikave nga DASH si sulme ndaj amb.Kim!

Reagimi me mesazh nga fejsbuku i ish-KM Sali Berisha: Pergjigje per deklaraten e zedhenesit te Departamenitit te Shtetit ndaj kritikave... »

Beteja Basha-Berisha shkon në gjykatë

Beteja Basha-Berisha tashmë shkon në Gjykatë. Agjencia “BalkanWeb” raportoi se Komisioni i Rithemelimit të PD ka depozituar sot në Gjykatë... »

Basha porosi për organizimin e Kuvendit të 18 dhjetorit, Këshilli mblidhet sërish më 19

Selia e Partisë Demokratike është kthyer në fokusin kryesor të mediave këto ditë, pasi atje ka pasur zhvillime të rëndësishme.... »

Sot 11 vjet nga liberalizimi i vizave për Shqipërinë nga Bashkimi Europian

Kryetari i sotëm i Partisë Demokratike, vërejti se ky rrugëtim ka mbetur në vendnumëro me udhëheqjen e kryeministrit Edi Rama... »