POLITIKË - ILLYRIA - Page 5 POLITIKË - ILLYRIA - Page 5

Të shtunën 08-17 zhvillohet referendumi për shkarkimin e kryetarit të PD-së Basha

“Të gjithë të bashkuar me votën tonë të lirë në REFERENDUMIN e dt 18 Dhjetor!”, – njoftoi Komisioni për Rithemelimin... »

Basha: Takimi me ambasadorët ishte për të djeshmen, për të sotmen, dhe për të ardhmen

Tiranë, 14 dhjetor 2021 – Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka bërë një deklaratë të shkurtër për takimin që ka... »

Basha: PD-ja u themelua për ta ribashkuar Shqipërinë me Perëndimin

Tiranë, 14 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike (PD), Lulzim Basha, i kontestuar nga shumica e delegatëve të Kuvendit... »

PDK: Qeveria nuk reagoi ndaj mohimit të Masakrës së Reçakut

Prishtinë, 13 dhjetor 2021 – Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në opozitë e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për, siç... »

Berisha: Revolucioni s’ndalet, prokurori mbylli dosjen “Basha”, ç’ndodh te PD

“U riktheva!” ish kryeministri Sali Berisha nuk e fshehu dot emocionet në konferencën e parë në selinë PD, 9 vite... »

Berisha me mbështetës në PD, kryetari Basha në zyrë, mbledhje paralele (live)

Ka përfunduar mbledhja e konstituimit e Komisionit për Rithemelimin e PD. Në mbyllje të saj Berisha ftoi median në konferencë.... »

Basha: Do ta shndërrojmë PD-në në forcën qeverisëse që shqiptarët e meritojnë

Tiranë, 13 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka publikuar në rrjetet sociale rezolutën e miratuar... »

Këshilli Kombëtar i PD-së shkarkon Edi Palokën, 5 anëtarë të kryesisë dhe 4 sekretarë

Tiranë, 12 dhjetor 2021 – Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, në mbledhjen e ftuar nga kryetari i partisë, Lulzim Basha,... »

Këshilli Kombëtar i PD-së miraton një rezolutë për zhvillimet në parti

Tiranë, 12 dhjetor 2021 – Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, në mbledhjen e ftuar nga kryetari i partisë, Lulzim Basha,... »

Komisioni i Rithemelimit të PD-së: Mbledhja e Këshillit Kombëtar e thirrur nga Basha është nul

Tiranë, 12 dhjetor 2021 – Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, i cili u konstitua të shtunën, në mbledhjen e... »

Berisha: Ju pres të gjithëve në PD, për të vazhduar betejën!

Tiranë, 12 dhjetor 2021 – Një ditë pas mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të PD-së, të mbajtur në stadiumin “Air Albania”,... »

4446 delegatë shkarkuan kryetarin e PD-së Lulzim Basha, ja ç’tha Sali Berisha (zë)

Ka përfunduar numërimi i votave për ‘shkarkimin’ e Lulzim Bashës. Nga 4934 delegate , 4491 kanë marrë pjesë në votim... »

Ibsen Elezi: Sorosianë e spiunë të Sigurimit, si u zgjodh Komisioni i Rithemelimit?

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Ibsen Elezi është shprehur me kritika ndaj Kuvendit Kombëtar të zhvilluar në “Air Albania“... »

Topalli: Basha i vetmuar si enveristët

Postimi në fejsbuk nga ish-kryetarja demokrate e Kuvendit, Jozefina Topalli për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Kontrasti i madh.lb... »

Paloka: Nëse në selinë e PD-së kanë frikë, ky është fundi

Duputeti i PD-së, Edi Paloka tha se nuk do të merret asgjë me dhunë. A ka plan për ta marrë... »

Këlliçi, forca të shumta policie në mbrojtje të selisë së PD: Lërini provokimet e ulëta

Pas pamjeve se policia ishte vënë në gatishmëri në rast se ndodh ndonjë skenë përplasjeje mes mbështetësve të ish kryeministrit... »

Ish-presidenti Nishani: Nga sot opozita rikthehet në punë

Ish presidenti Bujar Nishani u shpreh besim plotë se kuvendi i mbledhur  në “Air Albania” do të nië një rrugëtim... »

Kadilli: PD-së i duhet lider i ri, Berisha të largohet

Edhe pse nuk kishte firmosur, Fatbardh Kadilli ishtë i pranishëm në Kuvendin e Jashtëzakonshëm të mbajtur në “Air Albania.” Kadilli... »

Basha mbledh Kryesinë e PD në orën 18:00

Kryedemokrati Lulzim Basha ka thirrur Kryesinë e PD në orën 18:00. Ky vendim i tij vjen teksa ka nisur numërimi... »

Edi Rama me fjalët e Cioranit, indirekt krah Lulzim Bashës

Nuk kishte si të mos mungonte edhe komenti i kryeministri Edi Rama lidhur me Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike të... »

Ish-KM: Zonja Kim nuk sillet si përfaqësuese e SHBA, por si ambasadori sovjetik në Tiranë

Sulme të ashpra i ka drejtuar Sali Berisha Ambasadores së SHBA, Yuri Kim, ku tha se nuk po sillet si... »

Berisha thirrje DASH: Çojini provat kundër meje në Paris, ndryshe vazhdoj misionin

Ish-kryeministri Sali Berisha sfidoi edhe njëherë Departamentin Amerikan të Shtetit të dorëzojë në gjykatën e Parisit provat kundër tij për... »

Basha, në ditën e themelimit të PD-së: Një ditëlindje e thyer nga ata që e përçanë partinë për interesat e tyre

Tiranë, 11 dhjetor 2021 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në 31-vjetorin e themelit të partisë, ka dhënë një... »

Nis punimet “Kuvendi për Rithemelimin e Partisë Demokratike” (LIVE)

LIVE Tiranë, 11 dhjetor 2021 – Në Stadiumin “Air Albania”në Tiranë po zhvillon punimet Kuvendi i Partisë Demokratike, i thirrur... »

Basha: Eskobar mbështeti moscënimin e integritetit territorial të Kosovës

Kryeministri Edi Rama tha se me zyrtarin amerikan Gabriel Eskobar bisedoi për rolin e rëndësishëm të Shqipërisë në rajon, dialogun... »

Kuvendi nderon senatorin amerikan Bob Dole, mban një minutë heshtje

Deputetë e ministra të Kuvendit të Shqipërisë kanë mbajtur një minutë heshtje në nder të senatorit amerikan, Bob Dole, i... »

Escobar: Pres me kënaqësi ta takoj zotin Basha në Washington

Basha pranon se kanë folur edhe për statusin “non-grata” të Sali Berishës Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për... »

Xhaçka: Në KS të OKB-së, përparësi Kosova dhe stabiliteti ballkanik

“Shqipëria është e gatshme të çojë përpara me dinjitet agjendën e prioriteteve të saj në Këshillin e Sigurimit”-, tha ministrja... »

Tiranë: Dita e Rinisë, opozita feston e ndarë

Nga Zëri i Amerikës Në Tiranë, opozita festoi sot e përçarë Ditën e Rinisë, një festë zyrtare, që lindi prej... »

Opozita e përçarë shqiptare, komoditet për pushtetin

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, edhe një kohë të gjatë, nuk do të kenë një opozitë të mirëfilltë, unike dhe... »