HOMEPAGE - Sport (2-4) - ILLYRIA - Page 2 HOMEPAGE - Sport (2-4) - ILLYRIA - Page 2

Gjasula: Fitore për Gjimshitin, me Poloninë me këmbë në tokë dhe tifozët shqiptarë prapa

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula, është shpreh tepër i lumtur, për fitoren si mysafir ndaj Hungarisë. Pas ndeshjes,... »

Hungari-Shqipëri 0-1, nga notat e lojtarëve Broja më i dalluari

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në udhëtim te Hungaria me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e... »

Reja: Nuk jam shumë i kënaqur, të jemi me këmbë në tokë

Trajneri Edy Reja foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Hungarinë ku u tregua i përmbajtur dhe jo shumë... »

12 shqiptarë luajtën në ndeshjen Zvicra – Finlanda, U17

Ndeshja për kualifikim në Kampionatin Evropian në kategorinë U17, mes Zvicrës dhe Finlandës u mbyll baras 1-1. Rezultati nuk bën... »

Kombëtarja e Shqiptarëve përgatitet për Hungarinë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të dy sfidave të radhës ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për eliminatoret e... »

Kampionati i dytë i golfit të Kosovës mbahet në 2 tetor në Gjermani

Në 28 shtator u mbajt, në Prishtinë, Konferenca e Federatës së Golfit të Kosovës me rastin e organizimit të Kampionatit... »

Kampioni i botës IBF, Marku: E shihni këtë brez? Ky është vetem fillimi!

Menjëherë pas triumfit të parë dhe historik për të, Florian Marku foli për rrjetin DAZN i cili kishte edhe ekskluzivitetin... »

Kosova aq i kishte fuqitë përballë “Furisë së Kuqe” spanjolle

Kombëtarja e Kosovës është mundur nga Spanja, me rezultat 0-2, në ‘Fadil Vokrri’, sfidë kjo e zhvilluar në kuadër të... »

Southgate ngre peshë shqiptarët, Anglia me mision tre pikët në Poloni

Humbja në shtëpi në finalen e “Euro2020” nuk ka shuar urinë e “tre luanëve”, përkundrazi djemtë e Southgate duken shumë... »

Cikalleshi: 4 gola janë shumë, por Gjimshiti acarohet për gabimet

Zhgënjim dhe dorëzim në fytyrat e lojtarëve kuqezi në reagimet pas ndeshjes me Poloninë në Varshavë. Fillimisht ishte mbrojtësi Berat... »

Reja nuk e gjen fajin te vetja, por te gjyqtari: Na masakroi, na mungon një penallti, por nuk kemi “vdekur”!

Edy Reja e pranon se skuadra bëri gabime dhe se Polonia e meritoi fitoren por nuk mundi të mos përmendte... »

Kosova e mundi Gjeorgjinë në kualifikimet për botërorin “Katari 2020”

Batun (Gjeorgji), 2 shtator 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futboll shënoi të enjten në mbrëmje fitoren e e parë... »

Ja 11-të djelmoshët që do të përballen me polakët në Varshavë

Trajneri Edy Reja kërkoi skuadër tepër kompakte dhe shumë të organizuar për të përballuar një Poloni me yje e gjithashtu... »

Kombëtarja e Shqiptarëve u stërvit në Varshavë për ndeshjen ndaj polakëve

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar të hënën një seancë stërvitore në Varshavë në kuadër të ndeshjes ndaj Polonisë, që luhet më... »

Lionel Messi largohet nga Barcelona

Barcelonë, 5 gusht 2021 – Lajmi i ditës, mbase edhe i vitit, nga bota e futbollit vjen nga Barcelona: Lionel... »

Nora Gjakova ia sjell Kosovës medaljen e dytë të artë nga Olimpiada e Tokyos

Tokyo ,26 korrik 2021 – Xhudistja Nora Gjakova ia ka siguruar Kosovës medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike... »

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, është ndaluar në rrethin e parë të garës në Lojërat Olimpike të Tokios. Ajo ka... »

Ambasada Amerikane e uron Distrian: “Një shembull inspirues për të gjithë kosovarët”

Prishtinë, 24 korrik 2021 – Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ia ka uruar xhudistes kosovare Distria... »

Distria Krasniqi arrin në finale të Lojërave Olimpike në Tokyo

Tokyo, 24 korrik 2021 – Xhudistja kosovare Distria Krasniqi e kasiguruar tashmë medlajne e ardgjendë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”,... »

Një Olimpiadë si asnjë tjetër

Tokyo, 23 korrik 2021 – Lojërat e shtyra Olimpike nisin sot në Tokio me një ceremoni të vogël të hapjes,... »

Granit Xhaka – në njëmbëdhjetëshen më të mirë të Euro 2020

Nion (Zvicër), 12 korrik 2021 – Federata europiane e futbollit, UEFA, e ka publikuar listën e futbollistëve më të mirë... »

Fillon Kampionati Evropian i Futbollit

Romë, 11 qershor 2021 – “Euro 2020” e ngriti siparin në Romë.  Kompeticioni më i rëndësishëm futbollistik në Evropë, nisi... »

Kosova shpreson që në Lojërat Olimpike në Tokio të përfaqësohet me 12 sportistë

Prishtinë, 5 qershor 2021 – Kosova shpreson që të përfaqësohet nga 12 sportistë në Lojërat Olimpike Verore që zhvillohen në... »

“Teuta” e Durrësit shpallet kampione e Shqipërisë në futboll

Tiranë, 26 maj 2021 – Durrësi po feston. Klubi i qytetit, “Teuta”, e fitoi titullin e kampionit të Shqipërisë në... »

Xhudistët e Kosovës optimistë para Lojërave Olimpike të Tokios

Prishtinë, 10 maj 2021 – Në Kosovë, ekipi i xhudos është duke kryer përgatitjet për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike “Tokio... »

Behar Neziri firmos kontratë dyvjeçare me Bajernin e Munihut

Munih, 30 prill 2021 – Futbollisti i ri kosovar Behar Neziri, i cili konsiderohet futbollist me një të ardhme të... »

Ekipet angleze tërhiqen nga planet për ‘Super Ligën’ evropiane të futbollit

Skuadrat e Ligës Premiere të Anglisë u tërhoqën nga ‘Super Liga’ Evropiane të martën duke krijuar pasiguri për të ardhmen... »

Kosova renditet e para në Kampionatin Evropian të Xhudos

Lisbonë, 18 prill 2021 – Në Kampionatin Evropian të Xhudos, të mbajtur në Lisbonë të Portugalisë, përfaqësuesja e Kosovës është... »

Shqipëria fitoi në San Marino, me një lojë të dobët

San Marino, 31 mars 2021 – Kombëtarja e Shqipërisë në futboll e fitoi ndeshjen ndaj San Marinos me rezultatin 2-0,... »

Spanja fitoi ndaj Kosovës me rezultat 3:1

Sevila (Spanjë), 31 mars 2021 – Kombëtarja e Spanjës në futboll mundi kombëtaren e Kosovës me rezultat 3:1, në kuadër... »