HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 100 HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 100

Petro Koçi: Në PS mund të ketë ministra të korruptuar, SPAK-u të hetojë

Deputeti socialist Petro Koçi foli për situatën e kriminalitetit në vend dhe sa i lidhur është ai me politikën. Koçi... »

MSH: 3 humbje jete dhe 998 raste të reja në 24 orë në Shqipëri nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

BE heq Shqipërinë nga vendet e sigurta prej COVID-19

Bashkimi Evropian ka hequr Shqipërinë nga Lista e vendeve të sigurta të COVID-19 Knid Ndrenika Shqipëria nuk është më vend... »

Pozhari: Rama më i afërt me Vuçiçin sesa Kurtin, po nxjerr Serbinë si paqendërtuese

Në një intervistë për Ora News, gazetari Xhevdet Pozhari u shpreh se qytetarët i kanë gjërat e qarta se i... »

KAS në KQZ pranon pjesërisht 12 ankesat e partive

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve shqyrtoi 12 kërkesa ankimore, me objekt “Kundërshtimi i vendimit nr. 430, datë 22.07.2021 të KSHZ,... »

Në Kosovë, 78 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë shëndetësore

Prishtinë, 9 shtator 2021 – Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur të enjten se në... »

Trajnim i avancuar mbi hetimet komplekse ndërkombëtare të drogave me personelin e Policisë

Nga 7 deri më 9 shtator 2021, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi një program të avancuar trajnimi mbi “Hetimet... »

Kryetari i Tuzit, Nik Gjeloshaj: Filluan punimet në aksin rrugor Shipshanik-Dheu i Zi

Të nderuar qytetarë, Puna në përmirësimin e infrastrukturës rrugore vijon me të njëjtin ritëm dhe në të gjithë territorin e... »

Kamberi: Nuk shkojnë bashkë “Srpski Svet” dhe premtimi i Vuçiqit për integrimin e shqiptarëve

Pas deklarateve të sotme të presidentit Aleksandar Vuçiq, që “Serbia do ti integrojë shqiptarët, por ata duhet ta dijnë se... »

Parregullsi në ndërtimin e spitalit modular? Grubi ndërpret Besimin: Më lejoni të përgjigjem!

“Do t’ia lëmë organeve të hetuesisë ta shohin ngjarjen”, kjo ishte përgjigjja që fillimisht drejtori i Qendrës Klinike në Tetovë,... »

Shqipëria dërgon tekste shkollorë shqip për diasporën në 10 shtete

Qendra e Botimeve për Diasporën në bashkëpunim me Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme kanë nisur sot drejt Bullgarisë,... »

Gj.e Apelit mblidhet për ish-Kryeprokurorin Adriatik Llalla

Ish-Kryeprokurori u dënua me dy vjet burg nga Gjykata e Shkallë së Parë për fshehje të pasurisë dhe që të... »

“Aleanca për Teatrin”: Ndoshta e kemi ekzagjeruar pak, por jemi opozita e vërtetë dhe e pa blerë

Aktori e regjistori Edmond Budina ka kërkuar nga Presidenca që aksionet opozitare dhe qytetare në Shqipëri të bëhen më të... »

Arrestohen 3 autorët nga Elbasani të 14 vjedhjeve gjatë verës në Ksamil dhe Sarandë

Njoftimi nga policia: Finalizohet operacioni policor i koduar “Pushuesit”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Sarandë në bashkëpunim me DVP... »

Nuk ka persona të dëmtuar nga zjarri në një pallat në Lezhë

Një pallat në lagjen “Gurra” të Lezhës është përfshirë nga flakët duke shkaktuar dëme të mëdha në 4 apartamente Ngjarja... »

Kuvendi i ri nis punimet me dyer të mbyllura për median, gazetarët në oborr

Presidenti Ilir Meta e dekretoi në 1 shtator thirrjen e seancës hapëse të Kuvendit për Legjislaturën X Knid Ndrenika Kuvendi... »

“Vetting”-u shkarkon kryeprokurorin e Lushnjes, Arben Dyla

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra prokurorin e Lushnjes Arben Dyla. Vetë prokurori ishte i pranishëm në seancë... »

Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen 7 pacientë me COVID-19 nga Shqipëria

Prishtinë, 9 shtator 2021 – Në Spitalin e Përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë janë të shtrirë 85 pacientë me COVID-19,... »

Xhaçka: Qëndrimi i afganëve në Shqipëri mund të zgjasë më shumë se një vit

Shqipëria ishte ndër vendet e para që u ofrua të presë qytetarët afganë që u detyruan të linin vendin e... »

Vritet Astrit Ademaj, kandidati për kryetar të Pejës nga PDK

Dy persona janë vrarë sonte te shkolla Ekonomike në Pejë. Burime të IndeksOnline bëjnë me dije se të vrarë kanë... »

7 persona, përfshi kryeplakun prangosen për kultivim kanabisi në Kryezi të Tiranës, kapen armë dhe municione

Pas një hetimi proaktiv 4-mujor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, nga ana e shërbimeve të Komisariatit të... »

Flota ajrore e Shqipërisë pas “Migjenit” dhe “Lasgshit”, prej sot ka edhe “Naimin”

»

5 viktima dhe 1079 raste të reja pozitive ditore me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

Osmani i bën thirrje Indisë: Kosova nuk është Kashmir. Na njihni!

Prishtinë, 8 shtator 2021 – Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka bërë thirrje Indisë që ta njohë pavarësinë e... »

Në Maqedoninë e Veriut shënohet 30-vjetori i pavarësisë

Shkup, 8 shtator 2021 – Maqedonia e Veriut më 8 shtator feston dekadën e tretë si shtet i pavarur dhe... »

S’ka para për autostradën mes Kosovës e Serbisë

Prishtinë, 8 shtator 2021 – Ndërtimi i Autostradës Prishtinë-Merdar, që lidh Kosovën me Serbinë, pritet të nisë vitin e ardhshëm... »

Kurti për takimet në Bruksel: Çështja e të pagjeturve nuk pret

Kryeministri Albin Kurti ka komentuar takimin ndërmjet delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e përfaqësuesit të bllokut evropian për... »

Reporteri Lega: Shqipëria duhet të forcojë luftën kundër krimit të organizuar

Komenti në twitter nga Reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, David Lega: Disa burime vërtetojnë rolin e zgjeruar e grupeve... »

Imzot Gjergj Meta: 30-vjetori i marrëdhënieve diplomatike ndёrmjet Selisë së Shenjtë e Shqipërisë

Kremtohet 30 vjetori i marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Selisë së Shenjtë e Shqipërisë, vendosur më 7 shtator 1991 në rangun e... »

SHBA: SPAK po jep gjithnjë e më shumë rezultate çdo ditë, hap pas hapi…

Postimi në twitter nga ambasadorja amerikane Juri Kim pas takimit me drejtuesin e SPAK-ut Arben Kraja 1/2 U takova me... »