HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 101 HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 101

24 të vdekur nga COVID-19 dhe 1029 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 13.084 testime, 1.029 qytetarë... »

SHBA: Shqipëria të luftojë korrupsionin se klima e biznesit do të jetë problematike

Koment i ambasadores amerikane Juri Kim pas publikimit të Indeksit të Biznesit AmCham (Dhoma Amerikane e Tregtisë) të vitit 2020-2021... »

Indeksi i Dhomës Amerikane të Tregtisë për 2020, Tabaku: Sinjalizim i një krize të thellë besimi, qeveria dhe mazhoranca nuk ndryshojnë kurs

Deputetja e PD, Jorida Tabaku ka komentuar indeksin e Dhomës Amerikane të Tregtisë: Rënia më e madhe e besimit në... »

AmCham: Bashkëpunimi me qeverinë dhe Kuvendin e ri është kritik

Dhoma Amerikane e Tregtisë, siç thekson presidenti Enio Jaço, vëren se dinamika e zhvillimeve por edhe perspektivës Europiane që Shqipëria... »

Bie numri i të hospitalizuarve nga COVID-19 në Kosovë

Prishtinë, 8 shtator 2021 – Autoritetet shëndetësore në Kosovës thanë të mërkurën (8 shtator) se ka filluar të bie numri... »

U bëhet thirrje për vaksinim studentëve, mësuesve dhe pedagogëve

Po përfundojnë procedurat për njohjen e Çertifikatës së Vaksinimit nga Bashkimi Europian Knid Ndrenika Kryeministri Edi Rama dhe Ministrja e... »

Teatri “Migjeni” hap dyert për herë të fundit për Paulin Prekën

I nderuar me tituj “Artist i Merituar” dhe “Mjeshtër i Madh”, Paulin Preka u nda nga jeta në moshën 86-vjeçare... »

Humbin jetën nga zjarri në banesë dy fëmijë 10 dhe 13 vjeç në Gjakovë

Dy fëmijë kanë humbur jetën gjatë djegies së një banese në fshatin Ujz, Gjakovë Dy fëmijë, një i moshës 12... »

Sot në Bruksel pritet të takohen delegacionet e Kosovës dhe Serbisë

Bruksel, 8 shtator 2021 – Sot, më 8 shtator, në Bruksel pritet të zhvillohet takimi i delegacioneve të Kosovës dhe... »

Ministria e Arsimit njoftoi se u rihap aplikimi për universitete

Portali i Maturës Shtetërore funksionon online dhe aplikimet sipas ministres Evis Kushi, do të jenë të hapura ndërmjet datave data... »

SPAK-u apelon pushimin e çështjes së Gërdecit për Mediun

Gjykata e Shkallës së Parë kundër Krimit dhe Korrupsionit rrëzoi kërkesën e SPAK-ut dhe SPAK-ia kaloi Gjykatës së Lartë rekursin... »

9 kg.e dyshuar kokainë u kap në kufirin Shqipëri-Kosovë, dy persona u arrestuan

Policia tha se kishte dyshime për drogë në makinën e ndaluar të tipit “Peugeot” prandaj e përzgjodhi për ta kontrolluar... »

Kush është udhëheqësi suprem i talibanëve të Afganistanit?

Kabul, 8 shtator 2021 – Talibanët afganë emëruan një klerik të linjës së ashpër sunite si udhëheqës suprem të Afganistanit.... »

Lideri suprem i talibanëve kërkon të respektohen rregullat islamike

Kabul, 8 shtator 2021 – Udhëheqësi suprem i talibanëve në Afganistan, Mawlawi Haibatullah Akhundzada, porositi Qeverinë e re të Afganistanit... »

SHBA: Reforma në Drejtësi po jep rezultat falë kontributit të Gjonajt

Mesazhi nga Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim pas takimit me ministren në detyrë të Drejtësisë, Etilda Gjonajn: Takova Etilda Gjonajn... »

BE miraton 14.2 miliardë euro për vendet në procesin e zgjerimit

Bruksel,7 shtator 2021 – Vendet anëtare të Bashkimit Evropian dhanë dritën jeshile për ndarjen e 14.2 miliardë eurove si ndihmë... »

Rusia me fushatë agresive kundër Kosovës

Prishtinë, 7 shtator 2021 – Lufta diplomatike ruse kundër Kosovës do të bëhet më e fuqishme pas përfundimit të moratoriumit... »

Në Kosovë nuk dihet ende kur do të nisë viti i ri shkollor

Prishtinë, 7 shtator 2021 – Ende nuk dihet sekur do të fillojë viti i ri shkollor në Kosovë. Ministrja e... »

Prometeu

Mbi të ecnin re të zeza të rënda, si kanistra vigane të mbushura me avull, bubullima dhe elektricitet   Ismail... »

Për kokainë dhe vjedhje, 7 persona në pranga në Durrës, mes tyre 2 francezë dhe 1 palestinez

Policia e Durrësit ka vendosur në pranga gjatë 24 orëve të fundit 7 persona, si dhe ka proceduar penalisht një... »

Camaj: Çështja shqiptare duhet të shtrohet në tryezë të bisedimeve

Kryetari i LDSH, z. Nikollë Camaj, gjatë një interviste eksluzive dhënë të përditshmes “Dan”, deklaroi se besimi ndaj Qeverisë nuk... »

Kapitenit Hysaj nuk i del inati për 1-4 kundër polakëve

Shqipëria do të zhvillojë ditën e mërkurë ndeshjen e tretë dhe të fundit për këtë muaj kundër San Marinos, e... »

Studentëve universitarë do t’u ofrohet vaksinimi në konvikte

Studentët, arsimtarët dhe mjekët, të cilët nuk janë vaksinuar ende, kane rendur këto ditë për të marre dozat e para,... »

Gjeloshaj: Joanikije të distancohet nga thirrjet për luftë në Kosovë

Podgoricë, 7 shtator 2021 – Kryetari i Komunës së Tuzit në Mal të Zi, Nik Gjeloshaj, i bëri thirrje kreut... »

Talibanët pretendojnë fitoren në Panjshir, rezistenca i përgënjeshtron

Kabul, 7 shtator 2021 – Talibanët kanë pretenduar fitore në provincën Panjshir të Afganistanit, mirëpo lideri i lëvizjes së rezistencës... »

Shqipëria dhe Serbia mund të humbin statusin e vendeve të sigurta nga COVID-19

Bruksel, 7 shtator 2021 – Shqipëria dhe Serbia rrezikojnë të humbin statusin e vendeve të sigurta nga pandemia e koronavirusit.... »

Në Kosovë, 17 për qind e popullsisë është vaksinuar kundër COVID-19

Prishtinë, 7 shtator 2021 – Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë të ditse 17 për qind e popullsisë së... »

Southgate ngre peshë shqiptarët, Anglia me mision tre pikët në Poloni

Humbja në shtëpi në finalen e “Euro2020” nuk ka shuar urinë e “tre luanëve”, përkundrazi djemtë e Southgate duken shumë... »

Reja kërkon kujdes ndaj ndeshjes vendimtare ndaj San Marinos: Janë të organizuar!

Edy Reja u tërheq vëmendjen kuqezinjve para ndeshjes me San Marinon. Trajneri i Shqipërisë deklaroi në konferencën për shtyp se... »

Shqipëria nuk do tjetër veç 3 pikët ndaj San Marinos

Pas fitores historike kundër Hungarisë në stadiumin “Elbasan Arena”, Kombëtarja shqiptare ka nisur këtë të hënë përgatitjet për ndeshjen e... »