HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 48 HOMEPAGE - Titulli (2-3) - ILLYRIA - Page 48

Aleanca për Teatrin kallëzon në SPAK prokurorin e SPAK-ut

Aleanca për Teatrin ka dorëzuar një tjetër padi në SPAK ditën e sotme (3 shtator). Aleanca ka kallëzuar prokurorin Sotir... »

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Do të hakmerremi ndaj ISIS-K

Uashington, 3 shtator 2021 – Sekretari i Mbrojtjes Lloyd Austin është anëtari i parë i Kabinetit që ka pranuar të... »

BE shqyrton krijimin e Forcës së Reagimit të Shpejtë, pas rënies së Afganistanit

Bruksel, 2 shtator 2021 – Ministrat e Mbrojtjes të Bashkimit Evropian diskutuan të enjten për mënyrën se si t’u përgjigjen... »

Mali i Zi i referohet Kosovës me fusnotë

Podgoricë, 2 shtator 2021 – Mali i Zi e ka njohur pavarësinë e Kosovës qysh më 2008, por herë pas... »

Borrell: BE duhet të krijojë forcë të reagimit të shpejtë

Bruksel, 2 shtator 2021 – Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, tha... »

Ndëshkohen shoferët shkelës të rregullave të qarkullimit

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet intensive në të gjitha rrugët interurbane dhe në qendrat e banuara, duke... »

Rejën dhe Berishën nuk i tremb Polonia

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare... »

Çfarë përmbanin dosjet që ishin dërguar në zyrat e OVL të UÇK-së?

Hagë, 1 shtator 2021 – Pas afër një viti nga arrestimi, të mërkurën në Hagë nisën seancat përgatitore për fillimin... »

Ballkanit Perëndimor i premtohet anëtarësimi në BE

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, tha se Bashkimi Evropian duhet që të rishikojë... »

“Forumi i Bledit në hije të Ballkanit të hapur”

Bled (Slloveni), 1 shtator 2021 – Të mërtën në mbrëmje, në prag të Forumit Strategjik të Bledit, Presidenti i Serbisë,... »

Spiropali priti nënkryetarin e Komunës së Preshevës

Ministrja e Shtetit për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim kreun e Partisë Demokratike Shqiptare në... »

Nga COVID-19 humbën jetën 22 qytetarë dhe u infektuan 1,894 të tjerë në Kosovë në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 14.284 testime, 1.894... »

I dënuar për narkotrafik nga gjykata në Miçigan kapet në bashkëpunim me DEA-n

Lëvizjet e këtij shtetasi të huaj në territorin e Shqipërisë u shoqëruan me një punë të mirëfilltë hetimore dhe kërkimore... »

Operacion kundër narkotrafikut Spanjë-Shqipëri-Gjermani, 107 të arrestuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në konferencë për median me kolegët spanjollë tha se goditja kundër... »

OBSH po monitoron një variant të ri të koronavirusit

Nju Jork, 1 shtator 2021 – Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se po monitoron një variant të ri të... »

Edhe dy muaj paraburgim për shoferin e autobusit të aksidentuar në Kroaci

Sllavonski Brod (Kroaci), 1 shtator 2021 – Shoferit të autobusit të Kosovës që u aksidentua në Sllavonski Brod të Kroacisë... »

Ja masat e reja kundër COVID-19 që hynë në fuqi më 1 shtator në Shqipëri

Masat i vendosi Komiteti Teknik i Ekspertëve: – Duke filluar nga data 1 Shtator, ora policore nga 24:00 deri në... »

1054 raste të reja me COVID-19 dhe 3 humbje jete në 24 orë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

Gabriel Escobar do të jetë emisar SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, në vend të Palmerit

Beograd, 30 gusht 2021 – Zëvendësi i ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Gabriel Escobar, do ta... »

BE-ja e heq Kosovën nga lista e vendeve të sigurta

Bruksel, 30 gusht 2021 – Këshilli i Bashkimit Evropian ka konfirmuar heqjen e Kosovës nga lista e vendeve të sigurta,... »

Zgjidhen 4 nënkryetarë të PD-së

Njoftimi nga Partia Demokratike opozitare pas zgjedhjes nga Këshilli Kombëtar   Jorida Tabaku, nënkryetare përgjegjëse për marrëdhëniet me jashtë dhe... »

MSH: 3 viktima dhe 486 raste të reja me COVID-19 për 24 orë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe njerëzit e afërt... »

ATJONI, KULLA ILIRE, BUZËQESHJA DHE FJALËT PËR ATË…

         – Në 26 vjetorin e lindjes së Atjon Zhitit –           Atjon Zhiti, i riu nga Tirana, që u... »

Mbi 90 për qind e viktimave të koronavirusit në Kosovë ishin të pavaksinuar

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Minsitria e Shëndetësisë e Kosovës bëri të ditur se shumica e viktimave të koronavirusit që... »

Masat kundër COVID-19 në Kosovë godasin shtetasit e Shqipërisë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Shtërgimi i masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Kosovë i ka goditur edhe... »

Sot pritet të arrijë në Kosovë grupi i dytë i refugjatëve afganë

Prishtinë, 30 gusht 2021 – Sot pritet të arrijë grupi i dytë i shtetasve afganë që do të strehohen përkohësisht... »

Sulme me raketa ndaj Aeroportit të Kabulit

Kabul / Uashington, 30 gusht 2021 – Disa raketa u hodhën drejt aeroportit të Kabulit të hënën në mëngjes, derisa... »

Plani i Kombëtares së Shqiptarëve kundër Polonisë, Hungarisë dhe San Marinos

Kombëtarja shqiptare do të nisë nga e diela e 29 gushtit grumbullimin për tre ndeshjet eliminatore të  vlefshme për kualifikueset... »

Parandalohet një ngjarje e mundshme kriminale në Durrës

Finalizohet nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në bashkëpunim me strukturat hetimore të DVP Durrës, operacioni policor i koduar... »

Kombëtarja e Shqiptarëve mbërrin në Varshavë për lojën me vendasit polakë

Kombëtarja do të ketë tre ditë të plota përgatitje para sfidës me polakët, që zhvillohet te enjten duke filluar nga... »