HOMEPAGE - Sport (2-4) - ILLYRIA HOMEPAGE - Sport (2-4) - ILLYRIA

Emir Sahiti i bashkohet kombëtares së Kosovës

Prishtinë, 28 dhjetor 2021 – Futbollisti i talentuar i Hajdukut të Splitit, Emir Sahiti, ka vendosur t’i bashkohet Kombëtares së... »

Myrto Uzuni shpallet lojtar i vitit në Hungari

Budapest, 28 dhjetor 2021 – Sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Myrto Uzuni, ka fituar një çmim shumë prestigjioz individual... »

Distria Krasniqi e Driton Kuka shpallen më të mirët në botë për vitin 2021

Prishtinë, 18 shjetor 2021 – Xhudistrja kosovare Distria Krasniqi, dhe trajneri i saj, Driton Kuka, janë shpallur më të mirët... »

Drejt finales në “Air Albania”, Liga e Konferencës veçon duelin Rapid Vjenë-Tottenham ose Vitesse

Pas shortit të Ligës së Kampionëve (por që u anulua shkaku i një gabimi) dhe atij të Ligës së Evropës,... »

Në Ligën e Evropës përballen Barcelona-Napoli

Pas shortit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8 së finales, është hedhur edhe ai në Ligën e Evropës.... »

Ja si u paraqitën futbollistët e Kombëtares në Europë

Fundjava që sapo lamë pas ka qenë pozitive për një pjesë të mirë të legjionarëve që janë pjesë e kampionateve... »

Shorti me eliminim në Ligën e Kampioneve, Mesi përballë Kristiano Ronaldos PSG-M.Utd

Ndeshjet do të luhen më 15/16 shkurt dhe 22/23 shkurt vajtja dhe 8/9 mars dhe 15/16 mars kthimi. Nuk ka... »

Qeveria e Shqipërisë do ta ndryshojë ligjin për shpërblimin e fituesve të medaljeve në peshëngritje

Tiranë, 12 dhjetor 2021 – Qeveria pritet të miratojë në mbledhjen e kësaj jave një ndryshim specifik në ligjin për... »

Nuk do të ketë shtyrje të Lojërave Olimpike Dimërore për shkak të COVID-19

Lozanë, 7 dhjetor 2021 – Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka përjashtuar shtyrjen e Lojërave Olimpike Dimërore të Pekinit si pasojë e... »

Majlinda Kelmendi pensionohet nga sporti aktiv, dekorohet me urdhrin “Shotë Galica”

Prishtinë, 6 dhjetor 2021 – Ish-kampionia botërore në xhudo, Majlinda Kelmendi, është pensionuar nga sporti aktiv, në një ceremoni shtetërore,... »

Anglia me fitore ndaj Shqipërisë, shkon direkt në Katar

Nuk ka ndodhur kurrë që Shqipëria ti marrë një pikë Anglisë, ishullorët dëshirojnë të ruajnë këtë trend edhe të premten,... »

Laçi: Të vazhdojmë të japim maksimumin  kundër Anglisë dhe Andorrës

Qazim Laçi iu përgjigj gazetarëve,para ndeshjeve me Anglinë dhe Andorrën për kampionatin botëror “Katar 2022” më 12 nëntor dhe 15... »

Deçiqi i Malësisë fiton me Buduqnostin në mes të Podgoricës

Deçiqi i Malësisë e ka fitua sot Buduqnostin në mes të Podgoricës me rezultat 2-1. Janë këto tre pikë domethënëse... »

Fundjavë pozitive e kuqezinjve në Turqi, Hungari, Austri, Angli

Fundjava që sapo lamë pas ka qenë mjaft pozitive për një pjesë të legjionarëve kuqezi, të cilët kanë bërë paraqitje... »

Ekipi i boksierëve të Shqipërisë pritet me fyerje e fishkëllima në Beograd

Beograd, 25 tetor 2021 – Kampionati Botëror i Boksit u hap zyrtarisht të dielën, më 24 tetor, në Beograd dhe... »

Dënohet ashpër pengimi i boksierëve të Kosovës që tëmarrin pjesë në kampionatin Botëror në Beograd

Lozanë /Prishtinë, 25 tetor 2021 – Asociacioni Ndërkombëtar i Boksit, AIBA, dhe autoritetet e Kosovës kanë reaguar ndaj vendimit të... »

Operohet Gjimshiti, një muaj larg fushave, humb 3 sfida të Kombëtares

Mes gëzimit të suksesit ndaj Hungarisë, ka pak trishtim për dëmtimin që pësoi në pjesën e parë të ndeshjes Berat... »

Duka: Për Poloninë janë shitur 22 mijë bileta, por nuk dalin as 220 mijë!

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka në intervistën për Supersport pas ndeshjes, foli me superlativa pas ndeshjes për... »

Rama, Meta e Basha: Zemra plot, urime të gjithë tifozëve kuqezinj!

Kombëtarja shqiptare i ka gëzuar të gjithë me fitoren e saj në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën... »

Djaloshi nga Presheva e Shqipërisë së Epërme Verilindore, Gjimshti theu krahun ndaj hungarezëve

Nga Hungaria ku kuqezinjtë tanë po luajnë shanset për vendin e dytë në Grup, lajme aspak të mira vijnë për... »

“Kosova është Shqipëri” dhe flamuri gjigant kombëtar, tifozët e Kosovës dhuruan spektakël në ‘Friends Arena’

Tifozët shqiptarë ishin pika më e fortë e Përfaqësueses së Kosovës në humbje ndaj Suedisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese... »

Gjasula: Fitore për Gjimshitin, me Poloninë me këmbë në tokë dhe tifozët shqiptarë prapa

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula, është shpreh tepër i lumtur, për fitoren si mysafir ndaj Hungarisë. Pas ndeshjes,... »

Hungari-Shqipëri 0-1, nga notat e lojtarëve Broja më i dalluari

Kombëtarja e Shqipërisë ka fituar në udhëtim te Hungaria me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e... »

Reja: Nuk jam shumë i kënaqur, të jemi me këmbë në tokë

Trajneri Edy Reja foli në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Hungarinë ku u tregua i përmbajtur dhe jo shumë... »

12 shqiptarë luajtën në ndeshjen Zvicra – Finlanda, U17

Ndeshja për kualifikim në Kampionatin Evropian në kategorinë U17, mes Zvicrës dhe Finlandës u mbyll baras 1-1. Rezultati nuk bën... »

Kombëtarja e Shqiptarëve përgatitet për Hungarinë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të dy sfidave të radhës ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për eliminatoret e... »

Kampionati i dytë i golfit të Kosovës mbahet në 2 tetor në Gjermani

Në 28 shtator u mbajt, në Prishtinë, Konferenca e Federatës së Golfit të Kosovës me rastin e organizimit të Kampionatit... »

Kampioni i botës IBF, Marku: E shihni këtë brez? Ky është vetem fillimi!

Menjëherë pas triumfit të parë dhe historik për të, Florian Marku foli për rrjetin DAZN i cili kishte edhe ekskluzivitetin... »

Kosova aq i kishte fuqitë përballë “Furisë së Kuqe” spanjolle

Kombëtarja e Kosovës është mundur nga Spanja, me rezultat 0-2, në ‘Fadil Vokrri’, sfidë kjo e zhvilluar në kuadër të... »

Southgate ngre peshë shqiptarët, Anglia me mision tre pikët në Poloni

Humbja në shtëpi në finalen e “Euro2020” nuk ka shuar urinë e “tre luanëve”, përkundrazi djemtë e Southgate duken shumë... »