SPORT - ILLYRIA - Page 5 SPORT - ILLYRIA - Page 5

Cikalleshi: 4 gola janë shumë, por Gjimshiti acarohet për gabimet

Zhgënjim dhe dorëzim në fytyrat e lojtarëve kuqezi në reagimet pas ndeshjes me Poloninë në Varshavë. Fillimisht ishte mbrojtësi Berat... »

Reja nuk e gjen fajin te vetja, por te gjyqtari: Na masakroi, na mungon një penallti, por nuk kemi “vdekur”!

Edy Reja e pranon se skuadra bëri gabime dhe se Polonia e meritoi fitoren por nuk mundi të mos përmendte... »

Kombëtarja e Shqiptarëve humbet 1-4 në Poloni

Shqipëria e mbylli me disavantazh të thellë ndeshjen eliminatore ndaj skuadrës polake, të vlefshme për Botërorin “Katar 2022” Polonia shënoi... »

Kosova e mundi Gjeorgjinë në kualifikimet për botërorin “Katari 2020”

Batun (Gjeorgji), 2 shtator 2021 – Kombëtarja e Kosovës në futboll shënoi të enjten në mbrëmje fitoren e e parë... »

Ja 11-të djelmoshët që do të përballen me polakët në Varshavë

Trajneri Edy Reja kërkoi skuadër tepër kompakte dhe shumë të organizuar për të përballuar një Poloni me yje e gjithashtu... »

Sot në 20:45 lokale Kombëtarja kuq e zi sfidon Poloninë vendase

Kombëtarja shqiptare i ka dhënë fund sot përgatitjeve në fushë për ndeshjen e 2 shtatorit ndaj Polonisë, një nga sfidat... »

Rejën dhe Berishën nuk i tremb Polonia

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë ditën e sotme në konferencën zyrtare... »

Kombëtarja e Shqiptarëve vazhdon përgatitjet përpara Polonisë

Në ditën e tretë të grumbullimit në Varshavë, Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar seancën e radhës stërvitore. Në Varshavë, në ditën... »

Kombëtarja e Shqiptarëve beson te loja dhe rezultati i mirë kundër polakëve

Myrto Uzuni dhe Albi Doka thanë në Varshavë së Shqipëria ka një grup të mirë futbollistësh dhe se do të... »

Kombëtarja e Shqiptarëve u stërvit në Varshavë për ndeshjen ndaj polakëve

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar të hënën një seancë stërvitore në Varshavë në kuadër të ndeshjes ndaj Polonisë, që luhet më... »

Arbitrazhi lejon djaloshin tetovar të luajë me Kombëtaren e atdheut të shqiptarëve

Federata Shqiptare e Futbollit njoftoi se fitoi ankesën në CAS që lejon Nedim Bajramin të jetë pjesë e Kombëtares së... »

Plani i Kombëtares së Shqiptarëve kundër Polonisë, Hungarisë dhe San Marinos

Kombëtarja shqiptare do të nisë nga e diela e 29 gushtit grumbullimin për tre ndeshjet eliminatore të  vlefshme për kualifikueset... »

Kombëtarja e Shqiptarëve mbërrin në Varshavë për lojën me vendasit polakë

Kombëtarja do të ketë tre ditë të plota përgatitje para sfidës me polakët, që zhvillohet te enjten duke filluar nga... »

Teuta e Durrësit mposhti shkodranët e Vllaznisë dhe meritoi Superkupën e Shqipërisë

Kjo sfidë do të mbetet gjithashtu në histori si ndeshja e parë zyrtare ku u përdor sistemi VAR, risia dhe... »

Ja djemtë që do t’i mbrojnë ngjyrat e kombit në kualifikueset “Katar 2022”

Trajneri Edi Reja zbardh listën e Kombëtares për tre ndeshjet e shtatorit për Botërorin e futbollit “Katar 2022” Trajneri i... »

Kapiteni i shqiptarëve Lorik Cana hodhi shortin e Ligës së Konferencës

Lorik Cana është ambasador i UEFA-s për finalen e madhe të Ligës së Konferencës që do të luhet në Air... »

Përurohet edhe shtëpia e dytë e ndërtuar nga FSHF

Me moton “Ne jemi një skuadër, rindërtojmë së bashku” Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon me intensitet për rindërtimin e shtëpive... »

Për tifozët e rikthyer në stadium, ja ku gjenden biletat e ndeshjes Shqipëri-Hungari

Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur përgatitjet për rikthimin e spektatorëve, duke respektuar edhe protokollet anti-Covid 19 Tifozët do të... »

Tirana e nis me këmbën e mbarë “Futsal Champions League”

Sot luhet ndeshja e orës 17:00 është Differdange (LUX) – Haladas (HUN), ndërsa në ora 20:30 luhet Tirana (ALB) –... »

Reja pret konfirmime nga Kombëtarja dhe një seri rezultatesh pozitive

Kombëtarja shqiptare në pak ditë do të nisë grumbullimin në prag të tre sfidave të rëndësishme në eliminatoret e Botërorit... »

FSHF jep detajet mbi stadiumin dhe biletat për sfidat ndaj Hungarisë e San Marinos për Botërorin 2022

Shtatori rikthen Kombëtaren, me përfaqësuesen shqiptare që është e impenjuar në tre ndeshje zyrtare të vlefshme për kualifikueset e Botërorit... »

FSHF, e kënaqur nga paraqitja e djelmoshëve 18 dhe 19-vjeçarë

Ekipet Kombëtare U-19 dhe U-18 të Shqipërisë zhvilluan në datat 12 dhe 13 gusht dy miqësore në Koverçano me përfaqësueset... »

Cikalleshi e nis aty ku e la, menjëherë gol në fillimin e ligës turke

Në këtë takim në fushë si titullar ishte edhe mesfushori tjetër shqiptar, Endri Çekiçi, i cili u zëvendësua vetëm në... »

18-vjeçarët Lika dhe Tahiri synojnë Kombëtaren e Shqiptarëve

Kuqezinjtë 18 vjeçarë janë duke zhvilluar grumbullimin intensiv shtatë ditor në kuadër të ndeshjes miqësore që skuadra e drejtuar nga... »

“Nderi i Kombit” për xhudistet shqiptare

Presidenti Ilir Meta u ndau sot dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” dy xhudisteve kampione olimpike nga Kosova, territori etnik... »

Shqipëria U-18 stërvitet për miqësoren me Italinë në Coverciano më 12 gusht

Nën urdhërat e trajnerit Ardi Behari janë 19 lojtarë 18-vjeçarë, ku dominojnë elementët e kampionatit shqiptar por nuk mungojnë as... »

Mbyllen Lojërat Olimpike të Tokios

Në Tokio u mbyllën të dielën Lojërat Olimpike verore. Në ceremoninë e mbylljes, Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach... »

Lionel Messi largohet nga Barcelona

Barcelonë, 5 gusht 2021 – Lajmi i ditës, mbase edhe i vitit, nga bota e futbollit vjen nga Barcelona: Lionel... »

Nora Gjakova ia sjell Kosovës medaljen e dytë të artë nga Olimpiada e Tokyos

Tokyo ,26 korrik 2021 – Xhudistja Nora Gjakova ia ka siguruar Kosovës medaljen e dytë të artë në Lojërat Olimpike... »

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, është ndaluar në rrethin e parë të garës në Lojërat Olimpike të Tokios. Ajo ka... »