HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 99 HOMEPAGE - Titulli (4-8) - ILLYRIA - Page 99

Greqia e refuzon propozimin e BE-së për monitorimin e kufijve

Athinë, 3 tetor 2021 – Greqia ka refuzuar një kërkesë nga Bashkimi Evropian për të krijuar një proces të pavarur... »

Zgjedhjet në Gjermani forcuan qendrën dhe ndëshkuan ekstremet

Fituesit e zgjedhjeve parlamentare janë socialdemokratët. Por votën për ndryshim e morën Të Gjelbrit dhe FDP, pa të cilët nuk... »

SHBA ofron mbështetje teknike për miratimin e Hartës së re Gjyqësore

Njoftimi nga ambasada amerikane në Tiranë: Plotësimi i hapësirave të krijuara nga vettingu është një hap tjetër i nevojshëm në... »

Policia jep detaje e vrasjes së dyfishtë në Tiranë

Tiranë/Informacion paraprak Rreth orës 18:00, në bulevardin “Gjergj Fishta” në një banesë me qira ditore, gjatë një konfliktit të çastit,... »

Joseph: Serbia është shkaktare e problemeve në Ballkanin Perëndimor

Uashington, 2 tetor 2021 – Edward Joseph, ligjërues në Universitetin Johns Hopkins, ka thënë se shkaktare e problemeve në Ballkanin... »

Meta: Largimi i të rinjve, plagë e madhe e Shqipërisë

Tiranë, 2 tetor 2021 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë ceremonisë së “Lutjes së mëngjesit” në Pogradec, dha disa... »

KFOR-i do të qëndrojë dy javë në Jarinjë dhe në Bërnjak

Prishtinë, 2 tetor 2021 – Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë të ditur se pjesëtarët e tij do... »

SHBA i bën thirrje Turqisë të mos blejë më armë nga Rusia

Uashington, 2 tetor 2021 – Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar të premten Turqinë se mund të rrezikojë më shumë lidhjet... »

Serbia pësoi humbje serioze në Bruksel, kurse Kurti e mundi Vuçiqin

Shkruan: Željko Trkanjec (Jutarnji List) Ky është lajm i mirë për arritjen e koegzistencës paqesore ndërmjet Beogradit e Prishtinë, po... »

NATO merr përsipër zbatimin e marrëveshjes Kosovë – Serbi për targat

Bruksel, 1 tetor 2021 – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka garantuar implementimin efikas të marrëveshjes mes Kosovës... »

Opozita në Kosovë e kritikon qeverinë për marrëveshjen për targat

Prishtinë, 1 tetor 2021 – Opozita në Kosovë e ka kritikuar Qeverinë dhe kryeministrin Albin Kurti për marrëveshjen për shtendosjen... »

Dita e fundit e bllokadave në Jarinjë dhe Bërnjak

Prishtinë, 1 tetor 2021 – Në ditën e dymbëdhjetë të bllokadës, në dy vendkalimet kufitare mes Kosovës e Serbisë, në... »

Burgim i përjetshëm për autorin e vrasjes së bashkëshortes së tij në Prizren

Prizren, 1 tetor 2021 – Është dënuar me burgim të përjetshëm Bajram Velija autor i vrasjes së bashkëshortes së tij,... »

Nga COVID-19, 13 viktima dhe 669 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të... »

Basha përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi për targat

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen e arritur ditën e sotme mes Kosovës dhe Serbisë, për targat e automjeteve. Në... »

Shkenctari kardiokirurg dr.Prifti: Kur ka motivim, progresi dhe shkenca aplikohen dhe realizohen

Postimi i në fejsbuk nga shkenctari doktor Edvin Prifti, kardiokirgu me titull ndërkombëtar nga SHBA:   I nderuar kolegu im... »

GJKKO nuk lejon shkenctarin Edvin Prifti të japë mësim në auditore

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsioni në Apel, ka refuzuar kërkesën e mjekut Edvin Prifti për të hequr masën e sigurimit... »

Vuçiq e quan “sukses të madh të Serbisë” marrëveshjen për targat

Beograd, 30 shtator 2021 – Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i kënaqur me marrëveshjen për targat e automjeteve... »

Ursula von der Leyen e mirëpret marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

Bruksel, 30 shtator 2021 – Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e ka mirëpritur marrëveshjen ndërmjet Kosovës e... »

Trajkoviq: Marrëveshja e sotme është marrëveshja e vitit 2016

Prishtinë, 30 shtator 2021 – Politikania serbe Rada Trajkoviq ka thënë se marrëveshja e sotme mes Kosovës dhe Serbisë për... »

Rihapet Qendra për Regjistrimin e Automjeteve në Zubin Potok

Prishtinë, 30 shtator 2021 – Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) e Kosovës njoftoi të enjten se Qendra e Regjistrimit... »

Von der Leyen: Mali i Zi ka nevojë për dialog politik

Podgoricë, 30 shtator 2021 – Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, shprehu besimin se Mali i Zi do... »

Kampionati i dytë i golfit të Kosovës mbahet në 2 tetor në Gjermani

Në 28 shtator u mbajt, në Prishtinë, Konferenca e Federatës së Golfit të Kosovës me rastin e organizimit të Kampionatit... »

PD: Nesër padi shqiptaro-amerikanes Kokalari për shpifje ndaj akuzave për lobimin e një dosjeje të Bashës

Partia Demokratike i është përgjigjur aktivistes Evi Kokalari, e cila tha nga foltorja e ish-kryeministrit Sali Berisha, të mbajtur mbrëmjen... »

Rakiq: Zgjidhja për ngërçin në veri, gjendet në Bruksel

Prishtinë, 29 shtator 2021 – Lideri i Listës Serbe, Goran Rakiq, i cili është edhe ministër i Pushtetit Lokal në... »

Meta takon udhëheqësen e opozitës bjelloruse

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me udhëheqësen e opozitës në Bjellorusi, Sviatlana Tsikhanouskaya. Kënaqësi të takoja sot... »

Basha shmang pyetjen nëse po përçahet PD nga Berisha: Armiku i vetëm Rama

Mbrëmjen e sotme, pas Tiranës, Fierit e Vlorës, Berisha do të jetë në Durrës Ish-Kryeministri Sali Berisha që pas përjashtimit... »

Osmani nënshkruan marrëveshje me SHBA-të, Kosova përfiton 3 mln dollarë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe drejtoresha e USAID-it në Kosovë, Zeinah Salahi, kanë nënshkruar sot amendamentin 3... »

Rama: Vrasja e oficerit policor, çast i rëndë për të gjithë!

Kryeministri Edi Rama ka folur pas homazheve të mbajtura në nderim të nënkomisarit Saimir Hoxha që u vra dje në... »

Persona të dyshimtë të Xhandarmërisë Serbe në Zveçan

Burime të RTK-së nga Zveçani bëjnë të ditur se një person i dyshimtë është parë sot atje, teksa kishte të... »